Astrologia - Horoskopy - Jyotish

Interpretacje oraz analizy - znaki Zodiaku, planety, domy, aspekty...

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Węzły księżycowe - Rahu i Ketu

E-mail Print PDF

Rahu  i Ketu

Rahu i Ketu nazwane zostały przez naszych starożytnych nauczycieli cienistymi planetami. One nie są konkretnymi ciałami niebieskimi z dostrzegalnym kształtem a raczej punktami na Zodiaku.

Last Updated on Wednesday, 29 December 2010 18:54 Read more...
 

Podstawy wedyjskiej astrologii

E-mail Print PDF

Autor: Sanjay Rath

Tłumaczenie: Yogamaya

Pierwszym krokiem do zrozumienia astrologii wedyjskiej jest porzucenie osądu, że jest to jakiś rodzaj czarów, czy też przesądów.

Astrologia jest złożona z dwóch słów "astro" odnoszące się do badania ciał niebieskich i innych zjawisk oraz "logos" znaczące logiczne stosowanie podmiotu w laboratoryjnych warunkach.
Termin "wedyjska" odnosi się do okresu czasu, w którym pisma zwane Vedami były spisane oraz kodyfikację danych przez Brighu Muniego (baza danych utworzona w Indiach w formie Brighu Samhity, posiadająca zapisy różnych diagramów narodzin i dotyczących ich wydarzeń w życiu danego WłH). W ten sposób, astrologia wedyjska odnosi się do metod astrologicznych, które były studiowane i ćwiczone w Indiach od od niepamiętnych czasów.
Czołowy interpretator Maharishi Paraśara ujął tą wiedzę w monumentalnej i klasycznej Brihat Parasara Hora Shastrze, w formie standardowego tekstu przekazanego wszystkim Jyotish (astrologom wedyjskim).
Jyotish nie jest fatalistyczne i nawet sam Brahma nie może powiedzieć dokładnie co się zdarzy.
Faktycznie, jest dwanaście domów, które rządzą różnymi dziedzinami życia a spośród nich 3, 6, 10 i 11 dom są nazwane Upaczaya lub inaczej domami wzrostu. Sprawiają one, że człowiek odnosi sukces poprzez własne pragnienia i pracę nad sobą oraz ćwiczenie silnej woli. Można ująć to inaczej, mówiąc, że warunkami sukcesu jest nasze pragnienie i determinacja a nie czynniki zewnętrzne. W ten sposób, zakres możliwych do osiągnięci korzyści w naszym życiu wynosi około 33% i jeśli użyjemy własne talenty we właściwy sposób wartość ta stanowi naprawdę dużo.
Śrimad Bhagavad-Gita jest dyskusją pomiędzy Śri Kriszną a Jego żarliwym uczniem Arjuną, który był kszatrią - wojownikiem. Wątpliwości Ardżuny dotyczyły tego, dlaczego musi walczyć w bitwie przeciw własnym krewnym i dlaczego Kryszna także nakłania go do tej czynności. Szósty dom w niektórych tłumaczeniach horoskopu wiążemy z wrogami i bitwami a ten jest kierowany wolną wolą osoby jako, że jest Upaczaya. Dlatego Bhagavan (Bóg) musiał wyjaśnić Arjunie kwestie dotyczące wartości i walki o prawdę.

 

Last Updated on Sunday, 15 October 2017 09:44 Read more...
 

Yogi Słońca

E-mail Print PDF

Aspekty związane z położeniem Słońca lub położenie względem Słońca.

Ubhayachara

Planety inne niż Księżyc w drugim i dwunastym od Słońca. WłH cieszy się w życiu komfortami, staje się wielkim władcą.

Zobacz diagram - Ronald Reagan

 

Last Updated on Friday, 31 December 2010 11:37 Read more...
 

Arishtas - zło w horoskopie

E-mail Print PDF

Aristhas - zło w horoskopie. Na podstawie fragmentu dzieła - Horasara.

  • Planety w pierwszych sześciu domach wydają skutki (bezpośrednio dotykają Właściciela Horoskopu), natomiast planety w drugiej połowie zodiaku dają pośrednie skutki.


12
Lagna
2
3
11
D I A G R A M
4
10
5
9
8
7
6

Słońce i Księżyc reprezentuje, kolejno, ojca i matkę. Oszacowanie siły i słabości tych dwóch planet powinno określić wstępnie rodziców. Według Brihat Jataka, część.IV, Sloka 5, Słońce i Wenus wskazuje ojca i matkę WłH dla narodzin w dzień a Saturn i Księżyc  a grają tę rolę dla narodzin nocy. Ten sam wniosek znajdziemy w Phala Deepika (Ch. II, Sloka 22) jak również w Saravali. W tym kontekście, powinniśmy wziąć pod uwagę ważną zasadę znaną z Sanketa Nidhi, część.II, Sloka 25. Taka para planet dotyczy ojca i matki w narodzinach, w dniu albo narodzin w nocy, zależnie od okoliczności.

  • Skutek jest pełny, jeśli narodziny miały miejsce na początku dnia albo nocy
  • Skutek jest połowiczny jeśli narodziny miały miejsce w połowie
  • Skutek mały występuje w końcowej części.

Na przykład, osoba urodzona na początku nocy albo dnia doświadczy pełnych skutków w kwestii rodziców, kiedy osoba urodzona w końcu dnia, albo nocy doświadczy małych skutków. To też będzie zależało do siły planet.

  • Słońce powinno otrzymać Drishti od niekorzystnych i dołączyć do nich, albo pozostawać w koniunkcji zaszyte między nimi, wtedy zło jest zwiastowane ojcu dziecka urodzonego z takim horoskopem.

CHARLES BAUDELAIRE

R A S I   D-1


ASC


 

 

 

 

 

Charles Baudelaire w wieku sześciu lat stracił ojca.

Zobacz dokładniejsze dane diagramu -  Charles Baudelaire.

W przykładowym diagramie widać wyraźnie Słońce zaszyte w malefiki - neutralny Merkury nabiera niestety złego zabarwienia ze względu na towarzystwo.

Jego epatująca śmiałą erotyką, brzydotą, obrazami zła i profanacji twórczość wywoływała w swoim czasie kontrowersje, a autora wielokrotnie oskarżano o obrazę moralności. Baudelaire często podejmował temat prostytucji, dewiacji, buntu przeciwko tradycji i religii oraz życia na marginesie społecznym. W jego twórczości widoczne są przy tym akcenty mizoginiczne oraz gnostyckie. Po pobycie w szpitalu w Paryżu, sparaliżowany i niezdolny do mówienia zmarł 31 sierpnia roku 1867 mają zaledwie 45 lat.

Last Updated on Friday, 23 March 2018 17:25 Read more...
 

Horoskop Madhuri Dixit

E-mail Print PDF

Madhuri Dixit

Horoskop urodzeniowy napisany przez Guru jyotish This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Madhuri Dixit urodziła się 15 maja 1967 w Mumbai (Bombaju), w Indiach kiedy wschodził znak Wagi (Lagna). To by wedyjski miesiąc Visakha (reprezentujący Czystą Kobietę), Sukla Paksha Shasti (szósty księżycowy dzień, jasnych dwóch tygodni). Tak samo jak znakiem Tula, Shasti (6 Tithi) jest rządzony przez Wenus, planetę artystów i sztuki. Wenus jest też władczynią ascendentu (wschodzącego znaku) i jest umieszczona w dziewiątym domu, co wskazuje, że dobry los sprzyjał jej będzie między 25 a 26 rokiem życia.

Poniżej diagram urodzeniowy (Rasi D-1) Madhuri Dixit

W dziesiątym domu, sygnifikatorze sławy i reputacji widzimy potężną Gajakesari Yogę (aspekt) utworzony przez rozmieszczenie Jowisza (władcę 10 znaku oraz domu) wraz z Księżycem w kendra od Lagna. Taki układ sprawia, że działa także potężna Yoga Hamsa Mahapurush'a. W takim układzie planety - Księżyc i Jowisz są gwarancją sławy i wielkiej reputacji.

Koniunkcja władcy dziewiątego domu, który zajmuje Merkury wraz ze Słońcem daje Yogę dobrego losu i fortuny. Słońce jest sygnifikatorem dziewiątego domu (ojca). Dzięki duchowym błogosławieństwom jej ojca zdobędzie ona wielkie bogactwo i dobry los. Madhuri rozpoczęła karierę jako gwiazda filmowa w okresie czasu, dasa Merkurego, podczas którego podniósł się on ku wierzchołkowi. Merkury obdarza ją elastycznością oraz gibkością a także wdziękiem na scenie. Wenus we własnym znaku sprawia, że wygląda ona bardzo atrakcyjnie.

Źródła zarobionych pieniędzy widzimy przez najsilniej aspektowaną planetę w jedenastym domu od Arudha Lagna, gdzie ilość tych profitów powinna być rozważana przez pryzmat planety. Arudha Lagna Madhuri znajduje się w Wodniku a Strzelec działa w 11 domu. Strzelec jest aspektowany przez Wenus, pokazując, że główne źródło zarobkowania to: taniec i inne sztuki piękne. Mars też znajduje się w aspekcie do znaku Strzelca, co ukazuje dochody związane z przemysłem powiązanym z opieką elementu ognia, w którym zainwestuje swój kapitał. Jowisz, władca znaku Strzelca, jest wychwalony, pokazując, że wysokość zarobków też będzie bardzo wysoka.

Last Updated on Wednesday, 02 March 2011 11:01 Read more...
 


Page 3 of 11