Astrologia - Horoskopy - Jyotish

Interpretacje oraz analizy - znaki Zodiaku, planety, domy, aspekty...

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Saturn - Yama

E-mail Print PDF

Saturn jest mniejszy niż Jowisz a jego średnica wynosi około 75,000 mil. Saturn potrzebuje około 291/2 lat, by przemierzyć drogę wokół Słońca. Saturn jest nazwany Sanaischara jako, że porusza się wzdłuż Zodiaku spokojnie i powoli. Jest skrajną planetą rozpoznaną przez wedyjską astrologię. Średnio Saturn pozostaje w znaku około 2,5 lat. Saturn jest nazwany Yama jako, że jest głównym gubernatorem długowieczności.

Saturn czasami jest symbolizowany jako Czas Ojca. Według zachodniej astrologii w dawnych czasach Sater albo szatan był imieniem danym Saturnowi i oznaczał diabła, ciemność, sekret, stratę i nieszczęście.
Jego natura jest zimna, sucha, śluzowa, melancholijna, ziemska i męska.
Kiedy Saturn jest dobrze umieszczony albo dobrze aspektowany osoba jest poważna, głęboka, rozważna, ostrożna i doskonale zorganizowana, a także posiada kierownicze zdolności.
Jeśli Saturn jest dotknięty, WH jest bigoteryjny, zachłanny, drażliwy, niezadowolony i marudny.
Saturn rządzi zębami, śledzioną, kościami, kolanami, prawym uchem i zmysłem słuchu.
Saturn sprawia pieczę w zawodach takich jak: budowlaniec, ceramik, instalator i innymi pracami związanymi z krystalizowaniem oraz pracami w trudnych warunkach.
Wskazuje ludzi w podeszłym wieku, osoby, chude, nerwowe, ignorantów, rolników, górników, węgiel i złom, właścicieli własności ziemskiej. Rządzi ziemią, własnością, kopalniami, handlem nieruchomościami.
Saturn rządzi Sobotą, jest żelazem, stalą, kolorem ciemnego błękitu i czarnym, niebieskim szafirem lub też innym niebieskim i czarnym kamieniem.
Wpływ Saturna zwykle jest niekorzystny jednak w sytuacji kiedy wszystkie planety harmonijnie na siebie oddziałują i Saturn ma dobre położenie wszystko ostatecznie może wpłynąć na korzystny los.

 

Last Updated on Tuesday, 08 February 2011 22:17 Read more...
 

Jowisz - Brihaspati - Wielkie Szczęście

E-mail Print PDF

Jowisz, który jest potężną planetą jest nazwany olbrzymem układu słonecznego. Ma średnicę 88,000 mil. Jowisz przemierza Zodiak w czasie około dwunastu lat. Jest władcą Satwa guny (siły dobroci). Naszymi losami rządzi właśnie on, ten który jest głównym gubernatorem pieniędzy. Jowisz jest określony jako" Wielkie Szczęście".

Last Updated on Wednesday, 29 December 2010 18:42 Read more...
 

Księżyc w 4 domu

E-mail Print PDF

Właściciel horoskopu będzie posiadał królewskie cechy (osiąga bardzo wysokie stanowisko w rządzie), będzie posiadał wiele koni lub i ucieszy się finansową pomyślnością...

Ważne życie jest rodzinne - dobre - złe, lecz żadne inne.
Nieraz miewa się przykrości - (kiedy aspekt zły) w starości.
Kiedy aspekt miewa braki - często są rodzinne draki.
Wesoły horoskop - Leszek Szuman
Last Updated on Tuesday, 28 December 2010 19:03 Read more...
 

Merkury - Budha - Posłaniec Boga

E-mail Print PDF
Merkury pomiędzy wszystkimi planetami znajduje się najbliżej Słońca. Podróżuje dookoła Słońca w ciągu 88 dni. Jego średnica wynosi około 3,200 mil. Mitologicznie Merkury jest znany jako Thoth, Hermes i " Posłaniec Boga".
Last Updated on Wednesday, 29 December 2010 18:42 Read more...
 

Słońce w 5 domu

E-mail Print PDF

Słońce w piątym domu sprawi, że Właściciel horoskopu będzie biedny a w jego siódmym roku życia ojciec będzie stawał w obliczu śmierci, poważnej choroby lub nieszczęścia...

Nasz stosunek do miłości - źródłem zmartwień lub radości.
Dalej : teatr, wychowanie - sporty, hazard, nauczanie,
Gry, zakłady, spekulacje - mają tu lokalizację.
Także nie - lub naturalne - wymagania seksualne.
Wesoły Horoskop - Leszek Szuman
Last Updated on Tuesday, 28 December 2010 22:32 Read more...
 


Page 4 of 11