Astrologia - Horoskopy - Jyotish

Interpretacje oraz analizy - znaki Zodiaku, planety, domy, aspekty...

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Trzeci dom - sahadź bhava

E-mail Print PDF

copadeśaprayanakam bhrtyabhratradi vikramam
nirikshayet duścikyacca vijno maranam pitrorvai

vikramam - kreatywność i walory; bhrtyabhratradi - bracia i siostry; copadeśa - ca upadesham - rada; prayanakam - podróż; pitrorvai maranam - śmierć ojca; vijno - wiedza, inteligencja, duścikyacca, nirikshayet - ocenianie

Trzeci dom - Sahadź Bhava wskazuje ręce; siłę rąk (bala Parakrama); odwagę, braci i siostry; krótkie podróże; długowieczność; inteligencja; kreatywność; uzdolnienie do pracy i różnych typów pracy (zła graha w trzecim domu wskazuje pracę w siłach zbrojnych, policji; lub też Właściciel horoskopu jest człowiekiem sukcesu opartego na graha w czym Surya prowadzi w rozmieszczeniu wskazując jej rodzaj i typ); Umiejętności związane z pracą.

Siła rąk jest nazwana parakrambal. 3 dom wskazuje w jakim stopniu WH wykorzystuje siłę własnych rąk oraz czy jest manualnie uzdolniony. Należy zwrócić uwagę na pozycję władcy trzeciego domu i jego aspekty.

3 bhava z 6, 10 i 11 bhavas jest Upachaya (znacząc wzrost) bhava. Działania osoby są całkowicie kontrolowalna przez nią samą. Człowiek może zmienić fatum z tego względu, że posiada wolną wolę i możliwość decydowania o własnym życiu. Tak też można spostrzegać karmę w bhavas upachaya. Osoba z silnym trzecim domem może być mistrzem w walce na miecze. W ten sposób jego karma jest w jego rękach. 3 dom jest też 11 od 5 domu, który wskazuje możliwości zdobywania wiedzy. To nasuwa odpowiedź w jaki sposób osoba absorbuje wiedzę a także jaką wiedzę już posiada.
3 dom też wskazuje uzdolnienia:

- Saturn - Łuk i strzały
- Surya - Broń, szpada
- Mangal - Włócznia, trójząb
- Guru - Mala Tulasi albo Japamala
- Sukra - Kwiaty, pędzel do malowania
- Budh - Pióro

W przypadku bliźniaków, którzy są urodzeni minuta po minucie a ich diagramy są prawie te same, odróżniłbyś ich przez rozpatrzenie trzeciego domu jako młodszego rodzeństwa a jedenastego domu jako najstarszego rodzeństwa. W diagramie starszego bliźniaka trzeci dom opisałby młodszego bliźniaka a w diagramie młodszego bliźniaka jedenasty dom opisałby starszego bliźniaka w ich diagramie. Jeżeli chcemy sprawdzić stan zdrowia żony młodszego brata odliczamy od trzeciego domu (młodszy brat) siedem domów (żonę) znajdziemy się w domu podróży i wyjazdów - Strzelcu, wtedy liczy się sześć domów (zdrowie, choroba) jest to drugi dom - Byk. Planety w drugim domu i aspekty tranzytów ujawnią odpowiedzi w związku z ich sytuacją.


Skutki Sahadź Bhava wg Brihat Paraśara Hora Śastry


Maharishi Paraśara powiedział do Maitreyi: ''Braminie, w przypadku gdy Sahadź Bhava znajdzie się w yuti (w koniunkcji) albo będzie aspektowany przez korzystne właściciel horoskopu będzie obdarzony odwagą. Jeśli Pan Sahadź wraz z Marsem rzuca drishti na Sahadź Bhava właściciel horoskopu obdarzony będzie błogosławieństwami Sahadź Bhava. Alternatywnie te dwie planety mogą znaleźć się w samym Sahadź''.

Zniszczenie

2 planety razem ze szkodliwą w znaku albo posiadanym przez szkodliwą. Pan Sahadź i Mars razem w Randhr Bhava wskażą zniszczenie. Szczęście w tym punkcie zdarzy się, jeśli Mars albo Pan Sahadź jest w kącie, albo w trójcy, albo w podniesieniu, albo przyjaznych podziałach.
Męskie i żeńskie planety w bhava

Jeśli Pan Sahadź jest żeńską planetą albo znak jest zajęty przez nią w Sahadź Bhava WH będzie miał starsze siostry. Podobnie męskie planety i męskie Znaki wskażą młodszych braci. Neutralna wskaże obie płcie. Przed wnioskiem ostatecznym powinniśmy najpierw ocenić siłę planet.
Liczba braci i sióstr

Jeśli Merkury jest w Sahadź Bhava a Pan Sahadź i Księżyc są razem natomiast Mars dołącza do Saturna wskazują narodziny starszej siostry i młodszych braci, ponadto trzeci brat umrze.

W przypadku gdy Mars będzie yuti (w koniunkcji) z Rahu a Pan Sahadź jest w osłabionym Znaku nastąpi strata młodszych braci lub sióstr a trzej starsi bracia albo siostry zostaną.

Jeśli Pan Sahadź jest w kącie a Mars jest wychwalony w trójcy, władca trzeciego bhava będzie yuti (w koniunkcji) z Jowiszem, WH posiadać będzie rodzeństwo w liczbie 12, z tym, że będzie dwóch lub trzech starszych braci lub siedmiu, dziewięciu lub dwunastu młodszych, będą krótko żyć a sześciu pozostanie przy życiu 12 lat.

Jedna osoba urodzi się jeśli Pan Vyaya dołącza do Marsa i Jowisza a Sahadź Bhava jest zajęty przez Księżyc. Jeśli Księżyc jest samotnie umieszczony w Sahadź Bhava z Drishti przez męskie planety WH będzie posiadał młodszych braci a Drishti Wenus wskazuje młodsze siostry.


Niekorzystne planety


Słońce w Sahadź Bhava zniszczy młodsze rodzeństwo. Później urodzeni będą zniszczeni jeśli Saturn znajdzie się w Sahadź Bhava. W tej samej sytuacji Mars zniszczy zarówno wcześniej jak i później urodzonych. Można powiedzieć, że szkodliwe czy korzystne oddziaływanie takich Yóg i ich skutki na pewno związane są z długością życia braci i sióstr.

Last Updated on Monday, 27 December 2010 14:07  


ZOBACZ TAKŻE