Astrologia - Horoskopy - Jyotish

Interpretacje oraz analizy - znaki Zodiaku, planety, domy, aspekty...

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Czwarty dom - bandhu bhava

E-mail Print PDF

matrsaukhyadikanyapi bandhumśca vahananyatha
paricintayet caturthat capi grham kshetram nidhi


4 bhava wskazuje matkę, ojczyznę, krewnych, własność, pojazdy i inne służące do tego urządzenia, spokój, pomyślność, serce, formalną edukację, ogólne szczęście umysł, dom i satysfakcję.

4 dom z 1, 7 i 10 domem jest jednym z czterech w kwadratach. Często staje się dominującym w diagramie osoby. Lagna, 7, 10 to narodziny, zaspakajanie pragnień i niebo, dokąd zmierzamy zgodnie z karmą. Dom 4 jest nadir - patal - znajdując się po przeciwnej stronie nieba (karmy). W ten sposób, kwadraty stają się bardzo ważnymi domami horoskopu.


4 dom jest bardzo ważnym domem dlatego, że związany jest matką i ogólnym szczęściem w życiu. Dziecko jest w jego początkowych latach życia w pełni pod ochroną matki. To matka, która rozumie, że wszystko związane jest z dzieckiem. To ona dostarcza jedzenie, schronienie i pomoc w życiu. Dziecko szuka matki zawsze gdy czuje zagrożenie. Jeżeli osłabiony jest 10 dom i wynika z tego nieszczęście materialne nikt oprócz matki nie zlituje się i nie udzieli pomocy tak jak matka. Matka ochrania nawet niesdyscyplinowane i grzeszne dzieci. Miłość matki jest bezstronna i bezinteresowna, choć czsami bywa też ślepa.


Pan Krishna dlatego słusznie powiedział, że "Matrubhava Devta" związana z matką informuje także o relacjach Właściciel horoskopu - Bóg.


Sri Adi Shankara dlatego powiedział, że błogosławieństwo matki ma ważne znaczenia dla osiągnięcia moksha - wyzwolenia. On powiedział: " Bhavani tvameka gatistvam Gatistvam". Błogosławieństwem matki jest to, w jaki sposób mogliśmy przebrnąć ciężkie chwile na drodze do wyzwolenia. Nabywanie własności materialnych także jest związane z 4 domem. Pozycja władcy 4 i 8 bhavas wskazuje na nabywanie własności za granicą państwa kiedy umieszczony byłby w 12 domu. Ojczyzna, nasz język ojczysty, tradycja, dom rodzinny, kultura to też 4 dom. Oprócz tego można powiedzieć, że prawdziwa pierwsza miłość związana jest z 4 domem.

Życzliwość i arogancja przez szkiełka planet

Umieszczenie Rahu w ważnym miejscu związanym z tym domem może dać mocnego i twardego człowieka lub choroby serca. Pozytywne rozmieszczenie Wenus może dać namiętną miłość lub kochającą i uprzejmą matkę. Nieszczęśliwe uczuciowe związki związane są także z tym domem nazwanym domem szczęścia i smutku. 4 dom też wiąże się z edukacją. Wskazuje zasięg i typ edukacji, którą WH posiada. Wskazuje szkołę, college albo instytucję, w której Właściciel horoskopu zajmowałby się kształceniem. Korzystne aspekty z 4 domem (zwłaszcza Wenus) wpłyną na zaspokojenie materialnych przyjemności w życiu. Słońce może wpłynąć negatywnie na ostateczny efekt dążenia właściciela horoskopu. Ogólnie rzecz biorąc dążenia człowieka z silnie zaakcentowanym 4 domem zostaną zaspokojone kiedy stanie się on przedsiębiorczy i osiągnie cel 10 domu. Maya potrafi dać przyjemność takiemu człowiekowi, który pragnie zaspokoić swoje materialne wymagania co do komfortu życia i tutaj nie mamy żadnej wątpliwości.

Dom matki

Śmierć matki jest jedenastym domem, ponieważ to jest ósmy dom od czwartego (matki). Śmierć ojca jest czwartym domem, ponieważ jest ósmym od dziewiątego.

Last Updated on Monday, 27 December 2010 14:16  


ZOBACZ TAKŻE