Astrologia - Horoskopy - Jyotish

Interpretacje oraz analizy - znaki Zodiaku, planety, domy, aspekty...

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Ósmy dom - randhr bhava

E-mail Print PDF

tatha mrtadhanam durgam capi ripum ranam ayu
paśyedrandhradvicakshanah sarvam gatyanukadikam


ayu - wiek; długowieczność; ranam - bitwa i wojna; ripum - słabość; capi-  jak również; durgam - trudna sytuacja; mrtadhanam - bogactwo umarłego; zapis; tatha - i gatyanukadikam - przyjemności; sarvam - wszystko; paśyed - zobacz; randhrat - randhra bhava 8 dom; vicakshanah - spostrzeż od

Długość życia określa 8 dom. Silny 8 dom, władca ósmego i władca Lagna, który jest pozytywnie umieszczony w diagramie określają długie i owocne życie.

Są cztery typy aayus
1 Dirgaayu (dłużej niż 75 lat;
2 Madhyaayu (średnie życie 32 do 75 lat;
3 Alpaayu (krótkie życie 20 do 32 lat);
4 Balarishta (śmierć 0 do 19 lat).
Siły 8 domu i jego panowie, Lagna i jej panowie oraz ich rozmieszczenie; jak również 10 dom i 10 władca (jako 3 dom od 8) określają wiek, jakość i inne sprawy związane z długością życia.
8 jest przejawem długowieczności, czasami znaczenie jest łączone z polem bitwy i wrogami. Silniejszy wróg z pewnością zabije w bitwie słabszych wrogów i wygra bój. 8 dom i Rudramsa wskazuja synchronizację czasu wojny lub walki innego rodzaju, długość w czasie i ostateczny rezultat.
Władca 8 jest zwany rogesh (pan długiej choroby).
Szczegółowe badania 8 domu mogłyby wskazać typ choroby i jej czas. Rozmieszczenie władcy 8 będzie wskazywało fizyczną część ciała dotkniętą przez chorobę, typ i czas kuracji. Wszystko zależy od rozmieszczenia grahas w domu 8, rozmieszczenie i siły władcy 8 i godności władcy Lagny.
Kiedy 8 wskazuje długowieczność, 7 (będąc 12 do 8) wskazuje stratę długowieczności. Silny 7 wskazując silny instynkt płciowy, co za tym idzie, stratę energii i krótkie życie. W ten sposób 7, który jest przeciwny celibatowi.
To jest dom niezasłużonego bogactwa, którym jest hazard. Karmę 8 domu widzimy w 5 domu (to jest 10 od 8 - zasada Bhatbhavam).
8 z 6 i 12 domem są nazwane dushtstana znacząc szkodliwe domy z powodu ich zdolności do tego, aby utworzyć albo stworzyć wroga i dostarczyć strat. Księżyc w 8 jest szczególnie niepożądany jako "Ashtama Chandra Marana Karaka" znacząc 8 włada wymierzający śmierć.

Last Updated on Monday, 27 December 2010 23:04  


ZOBACZ TAKŻE