Astrologia - Horoskopy - Jyotish

Interpretacje oraz analizy - znaki Zodiaku, planety, domy, aspekty...

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Opis domów horoskopu Dziewiąty dom

Dziewiąty dom - dharm bhava

E-mail Print PDF

śyalam bhagyam ca dharmam ca bhratrpatnyadikamstatha
dharmasthanannirikshayet sarvam tirthayatradikam


bhagyam - los; śyalam i; dharmam - ścieżka prawości, obowiązków i zobowiązań; też; bhratrpatnyadikamstatha -też żona brata; tirthayatradikam - pielgrzymki; sarvam - wszystko; dharmasthanannirikshayet - sędzia od sthana dharma (9 dom)

9 bhava oznacza ojca, dharmę, guru, przeszłą karmę, bhagya, długie podróże, uda, szwagierkę (żonę brata), podróże do świętych miejsc.

Brahma włada 1 bhava a Shiva domem 5 natomiast Vishnu domem 9. 1 bhava oznacza ayu (narodziny) a 5 oznacza pomyślność, 9 wskazuje "dharmę" a Vishnu to właśnie dharma.

9 dom chakra rasi naisargik jest Dhanur (Strzelec) który jest ognistym znakiem a jego władca jest Devaguru Brihaspatim. Ognista natura Dhanur powoduje jego tatwa agni, która znaczy energię w formie światła. Ten agni jest nazwany "Agni Brihat" albo światłem oświecenia i oznacza shakti dhi (głowę).
Nasz własny ojciec reprezentuje w domu Boga. Atma która zamieszkuje w ciele ojca w "Mooladharachakra". W początkowej części rozwoju dziecko w łonie matki rozwija się z widocznym ogonem, który jest rozszerzeniem wyżej wymienionego czakramu rdzeniowego, który zanika stopniowo wraz z wiekiem. W Bhagwad Gicie, Pan Kryszna wyjaśnia jak atma pojawia się w czakramie ojca. Deszcz jest rezultatem ofiar, zasila rośliny, które stają się pożywieniem, wraz z krwią dociera do mooladharachakra, gdzie zamieszkuje, aż do określonego momentu, w którym prawa karmy sprawiają, że nadchodzi jego czas narodzin.
Bóstwem Mooladharachakra jest Maha Ganapthi jako Ketu. Ze znaczeń węzłów wiemym, że Ketu to Ogon Smoka. Surya jest dawcą życia i jest atmakaraka naisargik (reprezentuje ojca), jest wysoki w Byku, w nakshatra Ashwini, która jest nakshatrą Ketu. 9 bhava to też dyscyplina. Wskazuje Japa, który narzuca dyscyplinę w życiu osoby. Silny 9 dom będzie wskazywał silny sens tej dyscypliny oraz silne zasady moralne. Będzie to odzwierciedlało dyscyplinę życia i posłuszeństwo ojcu i Guru. Silny 9 i Słońce umieszczone w domu 4 albo 8 od Lagna wskazuje osobę bardzo posłuszną ojcu.

9 dom też odbija przeszłą karmę osoby. Fizyczne ciało osoby ginie z czasem, ale atma niesie zgromadzone zasługi.

9 oznacza uda osoby, wskazuje też długie podróże.
"Saham Jalapatha" (Jala - woda; patham - przejście; i saham - znaczący punkt) znaczy, czy osoba przemierzy wielkie oceany, jak również "saham Paradesa" (Paradesa - obcy; i saham - znaczący punkt) osoba posiądzie dom na obcej ziemi. Jednakże sambandha Shukra jest też sygnifikatorem pojazdów (środków transportu). Ketu, mokshakaraka będzie wskazywał astralne podróże (podróż atmy przez obojętność fizycznego ciała dzięki tapasya).
9 bhava będąc w domu władcą wskazuje świątynie (silny wpływ Suryi na 9 będzie wskazywali konstrukcję świątyń, natomiast Rahu będzie wskazywał zniszczenie i profanację religijnych miejsc.
9 bhava to żona młodszego brata jak również młodsza siostra żony.
Duchowy guru osoby to Vimsamsa (D -20) diagramu osoby.
9 dom odbija zasady i ideały osoby. Związek między panami 9 i 10 bhavas będzie wskazywał "Dharmakarmadipati Yogę" która będzie oznaczała, że osoba użyje zasad wykonując karmę (pracę).
Klejnot 9 władcy byłby ogromnie korzystny dla osoby z wyjątkiem gdzie 9 władca jest też panem 6 domu (domu wrogów). Wnuki są dziewiątym domem, ponieważ są potomnymi naszych potomnych, piątymi od piątego.

Last Updated on Monday, 27 December 2010 23:09  


ZOBACZ TAKŻE