Astrologia - Horoskopy - Jyotish

Interpretacje oraz analizy - znaki Zodiaku, planety, domy, aspekty...

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Opis domów horoskopu Dziesiąty dom

Dziesiąty dom - karm bhava

E-mail Print PDF

cakaśamvrttim rajyam ca manam caiva pitustatha
vyomasthanannirikshanam rnasyapi pravasasya

rajyam - honorarium i władza; akaśamvrttim - ambicja; manam - reputacja i sława; jak również caiva; pituh - ojciec; tatha - i; pravasasya - żyjąc w obcej ziemi, imigracji; rnasyapi - dług; dom vyomasthanat nieba i eteru oraz akasha; nirikshanam - sądź od tego domu

Honorarium i władza (Rajyam); miejsce i profesja oraz środki egzystencji a także honor; zyski ojca; życie w obcych ziemiach i długi. Te znaczenia powinny być rozpatrywane od 10 domu.

10 dom jest najważniejszym kwadratem w kendra diagramu. Jest jednym z filarów zasad życia osoby jako, że przedstawia karmę oraz działanie osoby. Pokazuje odnoszący się do karmy kierunek życia.
Dziewiąty dom jest dharmą osoby a 10 stosunkiem osoby do wykorzystania tej wiedzy w praktyce oraz ostatecznym rezultatem.
10 dom naturalnego zodiaku to Makar posiada go Saturn (Shani). Cztery kwadraty i kendras Baran (Mesha); Rak (Kark); Waga (Thula) i Koziorożec (Makar) reprezentują cztery yugi:

1. Mesh 1 dom Satyuga

2. Kark 4 dom Tretayuga
3. Thula 7 dom Dwaparayuga
4. Makar 10 dom Kaliyuga

NAKSHTRA ABHIJIT


Wedyjska astrologia jest oparta na księżycowym ruchu i dlatego jest skoncentrowana na reprezentującym Krisznę - wcieleniu bóstwie Vishnu - Księżycu.


Księżyc 27 i 1/3 dni przejchodzi zodiak. To znaczy, że powinno być 27 i 1/3 zbiorów gwiazd, Nakshatras. Jednakże mamy 27 widocznych zbiorów gwiazd Nakshatras od Ashwini do Rohini i 1/3 niewidocznej nakshatra, która została odniesiona do Pana Hari (Maha Vishnu) a także została określona w przybliżeniu na 10 stopni (13° i 20' znaku). Makar jest konstelacją, która jest lokum Maha Vishnu w kaliyudze. Niewidoczną nakshatra nazwaną NAKSHTRA ABHIJIT w rasi Makar.


10 dom w każdym diagramie staje się bardzo ważny w odniesieniu do jakości życia i działania. Silny 10 dom określa, czy osoba stanie się karmayogi. Sygnifikatorem 10 domu jest Saturn (Shani) karmiczna planeta. Oprócz indywidualnej karmy, Saturn też prowadzi rachunek Rina Pitri (długi ojca i przodków). Aby zetrzeć wszystkie zakumulowane długi należy podjąć i wykonać pracę. To błogosławieństwo pochodzi od planety Mars (Mangal). Mars stając się w ten sposób ważną planeta niepokoi 10 dom. Mars jest reprezentowany przez Hanumana, który jest symbolem najwyższej siły i energii. Regularne modlitwy do Hanumana usuną wszystkie Martian - nieszczęścia i pomogą wykonać właściwą karmę. Jupiter, główny significator Shakti Dhi staje się 3 ważną planeta dla 10 domu. Regularne śpiewanie psalmów Gayatri Brihaspati pomagają wzmocnić siłę Jowisza, który w końcu wzmacnia inteligencję jak również pomaga osobie wykonywać tylko prawą i dobrą karmę.

Motywację do wykonywania czynności karmicznych nadaje Merkury. W przypadkach złych aspektów Budhy możemy mieć doczynienia z brakiem motywacji do działania. Słońce w domu 10 oznacza tworzenie. Reprezentuje króla albo najlepsze pozycje w rządzie. Jest bhagwan Ram. Słońce w domu 10 stworzy Rajyogę kiedy jego nieszczęście da przeciwieństwo - yogę Pravrajya, znacząc wyrzeczenie. Aspekt Słońca przez Saturna spowoduje opóźnienie albo stratę Rajyoga.

Last Updated on Monday, 27 December 2010 23:15  


ZOBACZ TAKŻE