Astrologia - Horoskopy - Jyotish

Interpretacje oraz analizy - znaki Zodiaku, planety, domy, aspekty...

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Home Opisy planet Księżyc

Księżyc - Czandra

E-mail Print PDF
Księżyc jest planetą najbliższą Ziemi. To jest jedyna planeta w układzie słonecznym, która obraca się dookoła Ziemi. Słońce generuje władzę, podczas gdy Księżyc jest dyrygentem władzy Słońca. Księżyc świeci tylko przez światło odbite od Słońca. Odległość między Ziemią i Księżycem wynosi w przybliżeniu 2,38,000 mil.

Słońce daje ducha i życie wszystkim planetom a Księżyc rządzi życiem istot na Ziemi. Słońce reprezentuje indywidualność, podczas gdy Księżyc jest jego osobowością. Księżyc też reprezentuje matkę.
Jako że Księżyc ma żeńską naturę osoba pod władaniem Księżyca staje się nieśmiała, waha się jest chłonna i zmienna. Księżyc rządzi absorpcją, narodzinami dziecka, zwierzęcym instynktem, związkiem i embrionem. Rządzi też okresem niemowlęctwa i ma potężny wpływ na życie.
Dotknięty Księżyc w czasie narodzin powoduje często dolegliwości i nie pozwala zdobyć odpowiedniego wzrostu. WłH rządzeni przez Księżyc ogólnie mieć będą białą cerę i urocze oczy. Są pulchni i niskiego wzrostu. Ich chód można porównać do toczenia się. Wpływ Księżyca jest zimny, wilgotny, śluzowy i kobiecy. Kobieta z silnym wpływem Księżyca jest zmienna w naturze i bardzo zmysłowa.
Jego bliskość Ziemi i szybkości ruchu ukazuje jego potężny wpływ na wszystkie gałęzie astrologii. Księżyc wykonuje kompletny tranzyt Zodiaku (przez wszystkie znaki) w ciągu 27 dni, 7 godzin i 43 minut.
Księżyc rządzi płynami, wodą słodką, mlekiem, sklepami spożywczymi, rybami, napojami, żeglarstwem, piwowarstwem, pielęgniarstwem i kobietami. Księżyc wpływa na wzrost w czasie całego życia roślin. Rządzi mózgiem, piersiami, lewym okiem mężczyzny i prawym okiem kobiety. Jego dzień przypada w poniedziałek. Księżyc jest srebrem wśród metali, bielą koloru; perłą wśród klejnotów i innych białych kamieni.
Ludzie rządzeni przez Księżyc są zwykle wrażliwi, emocjonalni, ukazuja miłość dla domu i pokrewnych dziedzin życia. Mają dobrą pamięć. Mając wielką wyobraźnię i będąc też bardzo sumienni spotyka ich wiele zmiennych sytuacji w życiu. Oni są całkowicie chłonni i medialni i często posiadają muzyczny talent, jako że lubią wodę i naturalne piękno. Jeśli Księżyc korzystnie nie jest rozmieszczony, WH mogą być albo zbyt spokojny i leniwi przez pobłażliwość w jedzeniu, piciu albo przyjemności zmysłowe albo są zbyt zmienni, przeczący sobie i innym oraz niepewni.
Osoba z silnym wpływem Księżyca dobrze sobie radzi jako pielęgniarz, kucharz, cukiernik, właściciel sklepu spożywczego, ogrodnik, opiekunka dzieci, dealer płynów różnego rodzaju, kelner, urzędnik, towarzysz innych zawodów.
Przybywający Księżyc jest korzystny a malejący Księżyc jest szkodliwy. Księżyc posiada Raka. Jest wywyższony w Byku i osłabiony w Skorpionie. Jego najwyższym punktem podniesienia jest 3 stopień Byka i najniższym punktem osłabienia jest 3 stopień Skorpiona. Pierwsze 3 stopnie Byka tworzy miejsce podniesienia Księżyca a pozostałe 27 stopni jest jego Moolatrikona. Całość Raka jest jej swakshetra.

SYGNIFIKACJE KSIĘŻYCA:

Inteligencja, kwiaty, perfumy, kryjówka w fortecy, choroby, brahman albo dvija, lenistwo, śluzowa konstytucja, epilepsja, ukryte albo wrzodowe kłopoty żołądka, natura umysłu, serce, kobiety, korzystna i szkodliwa natura, kwaśności, sen, szczęście, płyny, srebro, trzcina cukrowa, malaryczna gorączka, pielgrzymka, studnia, staw, matka, południe, perły, konsumpcja, biel, pasa, dzwon, metal, sól, niski wzrost, umysł, zdolności, stawy, diament, jesień, muhurta albo 48 minut, blask twarzy, biały kolor, żołądek, uwielbienie Gauri, małżonka Sivy, miód, wdzięk przysługa, zabawa albo humor, pożywienie, pszenica, przyjemności, splendor, twarz, szybkość umysłu albo zwinności umysłu, tego kto wykonuje tapasyę czyli pokutę, sława, piękno, Księżyc jest silny w nocy oraz na zachodzie, kochanek, kopalnia soli, otrzymanie wiadomości pocztowej, uwielbienie wygód, dziewięć klejnotów, wiek średni, pożywienie, wędrówki do odległych miejsc, pokarm, ramiona, parasol i inne królewskie insygnia, dobro, które owocuje, krążenie krwi albo ważnych energii, ryby i inne wodne istoty, węże i podobne istoty, ubrania, blask, czyste kryształy, dystyngowana odzież.

Last Updated on Wednesday, 29 December 2010 18:42  


ZOBACZ TAKŻE