Astrologia - Horoskopy - Jyotish

Interpretacje oraz analizy - znaki Zodiaku, planety, domy, aspekty...

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Mars - Mangal

E-mail Print PDF

Mars jest jedną z zewnętrznych planet. Jest najbliższy Ziemi z zewnętrznych planet. Mars jest mniejszy niż Ziemia i jego średnica wynosi około 4,200 mil. Mars jest Bogiem wojny i polowania. Według hinduskich wiar Mars jest synem Ziemi i jest nazwany Bhumiputra. Jest Bogiem sporu, zniszczenia i wojny. Mars jest suchą, ognistą planetą, męską z natury.

Mars jest związany z ambicją i pragnieniami. Mars symbolizuje dążenia i rządzi niższymi instynktami człowieka. Ogólnie Mars jest traktowany jako szkodliwa planeta. Jeśli Mars nie jest dotknięty daje zaufanie, wytrwałość, impuls dla wszystkich przedsięwzięć i bohaterskich czynów, siłę, odwagę, wojowniczości i ostry dowcip. Mars nadaje naturę z szybką umysłową zdolnością działania i nadzwyczajną siłą mięśni, wielkiego organizatora, władcę praktycznego i zarazem wykonawcę, niezależnego ducha, silnego charakteru indywidualistę, silną, zdeterminowaną osobę, ambitną i dążącą do zrealizowania swoich planów po trupach.
Jeśli Mars będzie słaby i dotknięty w horoskopie WłH będzie ryzykantem i wykłócającym się o wszystko osobnikiem. Osoba będzie używała siły fizycznej do zrealizowania swoich ambicji. Niebezpieczeństwo narkomani. WłH może okazać się najgorszego typu seksualistą i zaspokajać swoje potrzeby fizyczne gwałtem. Ludzie urodzeni pod wpływem Marsa jako ich panującą planetą będą mieli białą cerę z cieniem czerwonego. WłH będzie wysoki i umięśniony. Jego oczy będą rozbiegane, talia wąska.
Mars jest głównym gubernatorem dla braci i własność ziemskiej. Mars będzie związany z czerwonymi klejnotami, koralowymi, rubinowymi i wszystkimi czerwonymi kamieniami, dniem wtorek. Mars rządzi płciowymi organami, pęcherzem, system mięśni, głową, twarzą, uchem i zmysłem smaku. Jest miedzią, złotem, żelazem i stalą, chirurgią, chemią, wojskiem i jego sprawami, walką, policją, chirurgami, dentystami i rzeźnikami. Będąc przeciwnikami dyktatury osoby z wpływem Marsa najlepiej radzą sobie na kierowniczych stanowiskach, zwłaszcza w biznesie. Osoby te są także pomysłowe i niekonwencjonalne więc mogą również być dobrymi projektantami i budowniczymi. Zazwyczaj robią szybki postęp w dążeniu do swoich celów. Zacieklaki po prostu.
Mars posiada Barana i Skorpiona. Jest wywyższony w Koziorożcu, wysokim punktem podniesienia jest 28 stopień tego znaku. Mars jest osłabiony w Raku, najniższym punktem osłabienia jest 28 stopni tego znaku. Pierwsze 12 stopni dzieli Barana na Mooltrikona a reszta jest jego Swakshetra. Całość Skorpiona jest też jego Swakshetra. Słońce, Księżyc i Jowisz są przyjaciółmi Marsa. Merkury jest jego wrogiem. Wenus i Saturn są neutralni dla niego.

SYGNIFIKACJE MARSA:

Dzielność, ziemia, siła, broń, panujący ludzie - administratorzy, strata męskości, złodziej, bojownik, sprzeciw, wrogowie, charytatywna natura, uwielbienie przedmiotów czerwonego koloru, władców oraz świętych miejsc, archeolog, fundacje, brzmienie trąb, czułość, czworonogi, król, uparty głupiec, gniew, wyprawy do obcych miejsc, niezłomność, zwolennik, ogień, kontrowersja albo argumenty, żółć, ciepło, rany, służba władzy, dzień, niebo, wzrok, krótkotrwała dolegliwość, sława, cyna, miecz, włócznia, minister, stanowczość kończyny, klejnoty, uwielbienie Subrahmanya (Karttikeya), młodzieży, ostry smak, przewodnicy, wyroby garncarskie, przeszkody, nie wegetariańskie pożywienie, nadużywanie przyjaźni, gorzka krytyka innych, pokonywanie wrogów, gorycz smaku, Mars jest silny do końca nocy, złoto, letni sezon, dzielność, siły nieprzyjacielskie, głębia, odważne zachowanie, człowiek o mocnym charakterze, Brahma, siekiera, wycieczki po lesie, oficer, leśnik, główny dowódca albo oficer, sołtys, przysługi dla króla, bolesne oddawanie moczu, kwadrat, złotnik, niegodziwiec, spalone miejsce, dobre jedzenie, słabość, osiągnięcia w łucznictwie, krew, miedź, kolorowe ubrania, twarz zwrócona w kierunku południowym, południowy kierunek, pragnienie, gniew, skandale, dom, dowódca armii, silna ręka, karabin maszynowy, drzewo, Sama Veda, bracia, kontrola dzikich zwierząt, niepodległość, upór, ziemia, kara, wąż, mowa, zmienność albo brak równowagi umysłu.

Last Updated on Tuesday, 27 March 2018 05:24  


ZOBACZ TAKŻE