Astrologia - Horoskopy - Jyotish

Interpretacje oraz analizy - znaki Zodiaku, planety, domy, aspekty...

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Wenus - Śukra

E-mail Print PDF

Wenus jest dużo bliżej Słońca niż Ziemia. Wielkość Wenus jest podobna do Ziemi. Wenus ma średnicę 7,600 mil. Wenus nigdy nie oddali się od Słońca więcej niż 48 stopni. Wenus jest najjaśniejszą planetą w układzie słonecznym. Mitologicznie, Wenus jest Boginią miłości, małżeństwa, piękna i komfortów. Jest nazwana Maha Lakshmi?jest żoną Pana Vishnu. Wenus też jest zwana Kama, ponieważ jej pasja zależy od jej siły.

Wenus stwarza ludzi średniego wzrostu, pulchnego ciała i z zaokrągleniami, pryszczatą twarzą, pięknymi oczami, miłym głosem, słodkim uśmiechem i pofalowanymi włosami. Wenus jest określona jako kobieca planeta. Wenus rządzi zmysłem dotyku i w znacznej mierze usposobieniem. Wenus zarządza wyższymi formami sztuki: muzyką, poezją, malarstwem, śpiewem, dramatem, operą. Wpływ Wenus jest wyrażony jako hojność, uprzejmość, dobroć i miłość. Wenus jest korzystna, ciepła, wilgotna i owocna.
Wenus rządzi gardłem, nerkami, żyłami i jajnikami. Jej dzień to piątek, jest srebrem wśród metali, kolorem białym i diamentem wśród klejnotów.
Ludzie rządzeni przez Wenus są towarzyscy. Kiedy dobrze umiejscowiona Wenus wywiera swój wpływ obdarza WłH miłym i przystojnym obliczem, symetryczną formą i pełny wdziękami, różnymi sposobami skłania WłH do działania w harmonii ze wszystkim. Ponieważ ta planeta rządzi zmysłem dotyku WłH preferuje sztukę, muzykę i ozdoby. Przez ich przyjemną osobowość WłH są naturalnymi rozjemcami; ich dystyngowana natura zmiękcza przebite atutem uczucia przyjaciół i przemienia gniew w radość. Ponieważ Wenus jest promotorem przyjemności, ci ludzie są wspaniałymi gospodarzami. Kiedy Wenus jest dotknięta złym wpływem stwarza niezadowalające domowe warunki, niepokój w miłości, trudności z przyjaciółmi zrodzone przez kłopoty finansowe lub udział pieniędzy w danej kwestii.
Wenus rządzi skórą, gardłem, żyłami, jajnikami i wewnętrznymi organami. Osoby ze złymi drishtis mogą być niekorzystnie dotknięte przez pobłażliwość w rozrywkach, jedzeniu i piciu, stwarza choroby związane z tymi częściami ciała, które wiążą się z tymi dziedzinami życia. Wenus jest nazwana Kalathra Karaka, która jest głównym gubernatorem dla małżeństwa. Wenus też wskazuje partnera w biznesie, jest główną planetą łączoną z pojazdami (Vahana). Dla tych urodzonych podczas dnia Wenus jest sygnifikatorem dla matki. Wenus posiada Byka i Wagę. Wenus jest chwalona w Rybach, wysokim punktem podniesienia jest 27 stopni Ryb. Wenus jest osłabiona w Pannie, najniższym punktem osłabienia jest 27 stopni Panny. Pierwsze 20 stopni dzieli Wagę na Mulatrikona a reszta jest jej Swakshetra. Całość Byka jest też jej Swakshetra. Merkury i Saturn są przyjaciółmi Wenus. Słońce i Księżyc są jej wrogami. Mars i Jowisz są neutralni.

SYGNIFIKACJE WENUS:

Biały parasol, kobieta, królewskie insygnia, porcelana, piękne ubranie, małżeństwo, dochód, zwierze dwunożne, dvijas, delikatny albo korzystny, biały kolor, żona albo mąż, szczęście w związkach, niski wzrost, kwaśny smak, kwiaty, sława, młodzież, duma, podróże, srebro, południowo-wschodni kierunek, słony smak, wizja, kaszel, dwa tygodnie, stanowczość, perły, Yajur Veda, piękno, handel, erotyki, wodniste miejsca, słonie, konie, szczególny albo dziwny rodzaj poezji, taniec, wiek średni, muzyka, zadowolenie, szczęście w związkach, kamienie szlachete, miłość humor, pływanie, służący, los, dziwny blask, czułości, królestwo, pachnący wianek, czerpanie przyjemności ze słuchania muzyki, ruch albo spacer, osiem rodzajów pomyślności, kształtne kończyny, oszczędność w domu, sezon wiosenny, ozdoby, kobiety, prawda, osoba wykwalifikowana w sztukach pięknych, nasienie, basen, wodne rozkosze, głębia, instrumenty muzyczne, ozdoby w przedstawieniach dramatycznych, przyjemności seksualne, sztuka (dramat), romanse, pieczęć władzy, rola matki, urodzniny podczas dnia, kwalifikacje w komponowaniu wierszy, mniejszych epik lub podobnych sztuk, niebiesko - czarne włosy, zewnętrzne narządy płciowe, uryna, podróże po świecie, kochanek, romanse, przygody.

Last Updated on Wednesday, 02 March 2011 10:59  


ZOBACZ TAKŻE