Astrologia - Horoskopy - Jyotish

Interpretacje oraz analizy - znaki Zodiaku, planety, domy, aspekty...

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Home Nowości
Nowości

Planety - opis planetOgólnie o planetach

E-mail Print PDF

Bóstwa planet

* Słońce - Ogień (Agni)
* Księżyc - Woda (Varuna)
* Mars - Subrahmanya (syn Shivy - Ganesh)
* Wenus - Maha Vishnu
* Jowisz - Indra
* Wenus - Shachi Devi ( małżonka Pana Indry)
* Saturn - Brahma

Last Updated on Wednesday, 02 March 2011 10:59 Read more...
 

Spica - Chitra

E-mail Print PDF

Gwiazda, której łacińską nazwą jest Spica, czyli kłos (Alfa Virgo) zwana także Arista jest najjaśniejszą gwiazdą w gwiazdozbiorze oraz jedną z najjaśniejszych gwiazd na niebie. Symbolicznie przedstawia obfitość dóbr w złotym wieku ludzkości. Obdarza inspiracją, zamiłowaniem do wiejskiego życia i do sztuk skupionych wokół produktów ziemi, talentem do prac manualnych, rzeźbiarstwa, wyobraźnią przestrzenną i talentem kulinarnym. Wpływ tej gwiazdy wzrasta, jeżeli Merkury jest posadowiony w znaku Panny bądź odbiera korzystne aspekty, oznacza wtedy inicjację w nauki wyższe. Gwiazda ta w koniunkcji z Merkurym skłania ku gorliwości i wzbudza potrzebę studiowania sztuk wolnych, z godnym podziwu zastosowaniem. Gwiazda ta zapowiada sukcesy, bogactwo, uznanie, honory, awanse urzędowe, poczucie humoru, zamiłowanie do sztuk i nauk, ale też brak skrupułów surowość i częstokroć niesprawiedliwość wobec niewinnych.

Żródło: "Ariadna - Wyrocznia" Leon Zawadzki

Last Updated on Wednesday, 29 December 2010 12:41
 

Saturn - Yama

E-mail Print PDF

Saturn jest mniejszy niż Jowisz a jego średnica wynosi około 75,000 mil. Saturn potrzebuje około 291/2 lat, by przemierzyć drogę wokół Słońca. Saturn jest nazwany Sanaischara jako, że porusza się wzdłuż Zodiaku spokojnie i powoli. Jest skrajną planetą rozpoznaną przez wedyjską astrologię. Średnio Saturn pozostaje w znaku około 2,5 lat. Saturn jest nazwany Yama jako, że jest głównym gubernatorem długowieczności.

Saturn czasami jest symbolizowany jako Czas Ojca. Według zachodniej astrologii w dawnych czasach Sater albo szatan był imieniem danym Saturnowi i oznaczał diabła, ciemność, sekret, stratę i nieszczęście.
Jego natura jest zimna, sucha, śluzowa, melancholijna, ziemska i męska.
Kiedy Saturn jest dobrze umieszczony albo dobrze aspektowany osoba jest poważna, głęboka, rozważna, ostrożna i doskonale zorganizowana, a także posiada kierownicze zdolności.
Jeśli Saturn jest dotknięty, WH jest bigoteryjny, zachłanny, drażliwy, niezadowolony i marudny.
Saturn rządzi zębami, śledzioną, kościami, kolanami, prawym uchem i zmysłem słuchu.
Saturn sprawia pieczę w zawodach takich jak: budowlaniec, ceramik, instalator i innymi pracami związanymi z krystalizowaniem oraz pracami w trudnych warunkach.
Wskazuje ludzi w podeszłym wieku, osoby, chude, nerwowe, ignorantów, rolników, górników, węgiel i złom, właścicieli własności ziemskiej. Rządzi ziemią, własnością, kopalniami, handlem nieruchomościami.
Saturn rządzi Sobotą, jest żelazem, stalą, kolorem ciemnego błękitu i czarnym, niebieskim szafirem lub też innym niebieskim i czarnym kamieniem.
Wpływ Saturna zwykle jest niekorzystny jednak w sytuacji kiedy wszystkie planety harmonijnie na siebie oddziałują i Saturn ma dobre położenie wszystko ostatecznie może wpłynąć na korzystny los.

 

Last Updated on Tuesday, 08 February 2011 22:17 Read more...
 

Wenus - Śukra

E-mail Print PDF

Wenus jest dużo bliżej Słońca niż Ziemia. Wielkość Wenus jest podobna do Ziemi. Wenus ma średnicę 7,600 mil. Wenus nigdy nie oddali się od Słońca więcej niż 48 stopni. Wenus jest najjaśniejszą planetą w układzie słonecznym. Mitologicznie, Wenus jest Boginią miłości, małżeństwa, piękna i komfortów. Jest nazwana Maha Lakshmi?jest żoną Pana Vishnu. Wenus też jest zwana Kama, ponieważ jej pasja zależy od jej siły.

Last Updated on Wednesday, 02 March 2011 10:59 Read more...
 

Mars - Mangal

E-mail Print PDF

Mars jest jedną z zewnętrznych planet. Jest najbliższy Ziemi z zewnętrznych planet. Mars jest mniejszy niż Ziemia i jego średnica wynosi około 4,200 mil. Mars jest Bogiem wojny i polowania. Według hinduskich wiar Mars jest synem Ziemi i jest nazwany Bhumiputra. Jest Bogiem sporu, zniszczenia i wojny. Mars jest suchą, ognistą planetą, męską z natury.

Last Updated on Wednesday, 29 December 2010 18:41 Read more...
 
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  Next 
 •  End 
 • »


Page 1 of 2