Astrologia - Horoskopy - Jyotish

Interpretacje oraz analizy - znaki Zodiaku, planety, domy, aspekty...

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Home Horoskopy
Horoskopy

Horoskop Madhuri Dixit

E-mail Print PDF

Madhuri Dixit

Horoskop urodzeniowy napisany przez Guru jyotish This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Madhuri Dixit urodziła się 15 maja 1967 w Mumbai (Bombaju), w Indiach kiedy wschodził znak Wagi (Lagna). To by wedyjski miesiąc Visakha (reprezentujący Czystą Kobietę), Sukla Paksha Shasti (szósty księżycowy dzień, jasnych dwóch tygodni). Tak samo jak znakiem Tula, Shasti (6 Tithi) jest rządzony przez Wenus, planetę artystów i sztuki. Wenus jest też władczynią ascendentu (wschodzącego znaku) i jest umieszczona w dziewiątym domu, co wskazuje, że dobry los sprzyjał jej będzie między 25 a 26 rokiem życia.

Poniżej diagram urodzeniowy (Rasi D-1) Madhuri Dixit

W dziesiątym domu, sygnifikatorze sławy i reputacji widzimy potężną Gajakesari Yogę (aspekt) utworzony przez rozmieszczenie Jowisza (władcę 10 znaku oraz domu) wraz z Księżycem w kendra od Lagna. Taki układ sprawia, że działa także potężna Yoga Hamsa Mahapurush'a. W takim układzie planety - Księżyc i Jowisz są gwarancją sławy i wielkiej reputacji.

Koniunkcja władcy dziewiątego domu, który zajmuje Merkury wraz ze Słońcem daje Yogę dobrego losu i fortuny. Słońce jest sygnifikatorem dziewiątego domu (ojca). Dzięki duchowym błogosławieństwom jej ojca zdobędzie ona wielkie bogactwo i dobry los. Madhuri rozpoczęła karierę jako gwiazda filmowa w okresie czasu, dasa Merkurego, podczas którego podniósł się on ku wierzchołkowi. Merkury obdarza ją elastycznością oraz gibkością a także wdziękiem na scenie. Wenus we własnym znaku sprawia, że wygląda ona bardzo atrakcyjnie.

Źródła zarobionych pieniędzy widzimy przez najsilniej aspektowaną planetę w jedenastym domu od Arudha Lagna, gdzie ilość tych profitów powinna być rozważana przez pryzmat planety. Arudha Lagna Madhuri znajduje się w Wodniku a Strzelec działa w 11 domu. Strzelec jest aspektowany przez Wenus, pokazując, że główne źródło zarobkowania to: taniec i inne sztuki piękne. Mars też znajduje się w aspekcie do znaku Strzelca, co ukazuje dochody związane z przemysłem powiązanym z opieką elementu ognia, w którym zainwestuje swój kapitał. Jowisz, władca znaku Strzelca, jest wychwalony, pokazując, że wysokość zarobków też będzie bardzo wysoka.

Last Updated on Wednesday, 02 March 2011 11:01 Read more...
 

Sarvastaka-varga

E-mail Print PDF
Poniższy horoskop jest przykładem opisu aspektów (yóg) planet i Znaków na podstawie Brihat Paraśara Hora Śastry oraz ocena sił planet i Znaków diagramu sarvastakavarga. Mikołaj urodził się w Poznaniu 16 grudnia, w 1994 roku O godzinie 05:15:00 16°E55' 52°N25' Planety w Rasi (D-1) i Navamsa (D - 9)
Last Updated on Monday, 20 December 2010 20:45 Read more...
 

Maasa Phala

E-mail Print PDF

Ocena typowych cech charakteru na podstawie miesiąca urodzenia

 

 • CHAITRA (druga część marca aż do 20 kwietnia). Osoba urodzona w miesiącu Chaitra jest cnotliwa, uczona, pokorna, zainteresowana zadowalaniem zmysłów i korzystaniem z przyjemności, uwielbia słodycze, kocha przyjaciół, jest państwowym ministrem lub zarządzającym oraz dyskryminatorem.

 • VAISHAKHA (późniejsza część kwietnia aż do 20 maja). Jeśli osoba jest urodzona w miesiącu Vaishakha posiada najlepsze cechy, jest cnotliwa, pokorna, potężna, religijna, krzepka i cieszy się życiem jest także długowieczna.

 • JYESTHA (późniejsza część maja aż do 20 czerwca). Jeśli osoba jest urodzona w miesiącu Jyestha szybko zapomina i wybacza błędy innym osobom, jest typem niespokojnej duszy, często mieszka za granicą swojego kraju, jest wspaniałomyślna i inteligentna.

 • ASHADHA (późniejsza część czerwca aż do 20 lipca). Osoba urodzona w tym miesiącu marnuje swój czas na bezużyteczne rozmowy, jest nieostrożna i niedbała, szanuje swych nauczycieli, ma słaby apetyt, pobożna i bardzo dumna.

 • SHRAVANA (późniejsza część lipca aż do 20 sierpnia). Jeśli osoba jest urodzona w tym miesiącu słucha z chęcią nakazów i rad swojego ojca, cieszy się szczęśliwym życiem rodzinnym jest sławna i pełna dobrych cech.

 • BHADRAPADA (późniejsza część sierpnia aż do 20 września). Osoba urodzona w tym miesiącu jest bogata, posiada słabe ciało, cieszy się szczęśliwym życiem rodzinnym i jest nieporuszona przez radość i smutek.

 • ASHWIN (późniejsza część września aż do 20 października). Jeśli osoba jest urodzona w tym miesiącu jest uczoną, posiadającą bogactwo osobą, okazuje dobre uczucia innym, docenia dobre cechy innych ludzi, posiada bogactwo i dużą ilość pojazdów.

 • KARTIK (późniejsza część października aż do 20 listopada). Osoba urodzona w tym miesiącu pracuje nad ważnymi dokumentami, jest bardzo rozmowna, bogata, odważna, krzepka i prowadzi swój biznes, jest bardzo sławna.

 • MARGASHIRSHA (późniejsza część listopada aż do 20 grudnia). Osoba urodzona w tym miesiącu kocha pielgrzymki, jest pokorna, ma wiedzę o różnego rodzaju formach wyrazu artyzmu, jest konkretna i życiowa, życzliwa, znajduje się zawsze na ścieżce cnoty, jest bogata.
 • PAUSHA (późniejsza część grudnia, aż do 20 stycznia). Osoba urodzona w tym miesiącu jest życzliwa ale nie jest pobłogosławiona szczęściem i nie posiada bogactwa spadkowego, gromadzi bogactwo, nabywa je po wielkich trudach i wyrzeczeniach, posiada wiedzę o prawie, ukrywa własne myśli, jest lekarzem, pisarzem, ma słabe ciało.

 • MAGHA (późniejsza część stycznia, aż do 20 lutego). Osoba urodzona w tym miesiącu, jest lekarzem wedyjskim, posiada wiedzę o hymnach (mantrach), uwielbia spotykać religijnych ludzi i pokonuje wrogów używając dowcipu.

 • PHALGUNA (późniejsza część lutego aż do 20 marca). Osoba urodzona w tym miesiącu, jest życzliwa, wyszkolona dobrze w swoim zawodzie, potężna duchem, posiada delikatne ciało, flirtownik i często mówi nielogicznie.

 • MAASA ADHIKA We wszystkich kalendarzach, innych niż uniwersalny gregoriański kalendarz, miesiące obliczone są na podstawie ruchu Księżyca. Hinduski Panchang także oblicza miesiące na podstawie Księżyca. Ale miesiąc księżycowy zawiera 2 albo 3 dni mniej niż standardowy gregoriański natomiast Hinduski Panchangs dodatkowe dni po każdych 3 albo 4 latach przyjmuje jako wielkość całego miesiąca i rok zawiera 13 zamiast 12 miesięcy. Ten dodatkowy miesiąc jest znany jako Adhika Maasa.

  Jeśli osoba jest urodzona w tym miesiącu nie jest zainteresowana zmysłowymi przyjemnościami, ma skłonność do kultywowania dobrych cech, kocha pielgrzymki, jest wolna od chorób i jest kochana i uwielbiana przez wszystkich.

 

Navamsa - tajemnice podziału znaku na dziewięć części

E-mail Print PDF

Tajemnice podziału znaku na dziewięć części.


Rafał Gendarz

Kalyana Verma w swoim traktacie astrologicznym Saravalipisze iż, horoskopy podziałowe zwane Vargami dają nam wiedze na temat różnych aspektów zycia, wspomina nawet iż bez horoskopow podzialowych nie można uczynić nawet kroku w astrologii. Mimo iż tak radykalne stwierdzenia padają w śastrach duża część społeczności astrologicznej opiera się tylko na Rasi (D-1) i Navamsie (D-9), niektórzy również dodają Drekkana (D-3) w swojej analizie. Mimo iż temat horoskopow podziałowych nie jest tematem tego artykułu, warto mieć świadomość jak dużą rolę odgrywały w Paramapara-Jyotish Vargi.
Last Updated on Thursday, 23 December 2010 15:47 Read more...
 

Horoskop Boga

E-mail Print PDF

Vasudeva poprosił swego rodzinnego kapłana, Gargamuniego, aby odwiedził dom Nandy Maharajy i za pomocą astrologicznych obliczeń zbadał przyszłość Krsny. Gargamuni był wielkim świętym mędrcem mającym za sobą wiele pokut i wyrzeczeń, i był on kapłanem dynastii Yadu.

Last Updated on Saturday, 25 December 2010 14:45 Read more...
 
ZOBACZ TAKŻE