Astrologia - Horoskopy - Jyotish

Interpretacje oraz analizy - znaki Zodiaku, planety, domy, aspekty...

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Home Zodiakalne dzieci
Zodiakalne dzieci

Byk

E-mail Print PDF

 

Z dzieckiem ze znaku Byka trzeba umieć postępować. Napotykany u niego nieraz upór należy traktować z humorem, rozładowując w ten sposób napięcia. Na ogół dzieci z tego znaku w szkole nie są gwiazdorami pierwszej wielkości. Brak im błyskotliwości, lecz to nie ma większego znaczenia. Bowiem w późniejszym życiu Byczki dają sobie dobrze radę jako ekonomiści, finansiści, eksperci. Przemysł korzysta chętnie z ich kwalifikacji administracyjnych. Zaś rodzice już bardzo wcześnie stwierdzają - ze zdumieniem - że ich dziecko doskonale zna wartość pieniądza.

Dziewczęta już jako nastolatki stają się atrakcyjne i szybko dorośleją. Ich uroda jest interesująca kiedy są jeszcze podlotkami. Wiele dziewcząt chętnie zajmuje się kuchnią i gospodarstwem domowym.

U dzieci ze znaku Byka widuje się pewne wyrachowanie, później zaś występuje chęć zabezpieczenia siebie i rodziny. Rodzice mogą być pewni, że na stare lata, kiedy przestaną pracować, sterani życiem, dziecko z tego znaku nie zapomni o nich. Już wcześnie u Byczka przejawia się realne podejście do życia i trzeźwe traktowanie zagadnień życiowych.

Dzieci ze znaku Byka to często małe chytruski, umiejące okrężnymi drogami dochodzić do celu i w ten sposób przeprowadzać u rodziców swe postulaty. Tu rodzi się większość łasuchów i amatorów objadania się ponad miarę.

O dzieciach ze znaku Byka można powiedzieć, że mają nieraz trochę opóźnioną reakcję. Wyrażając się dosadniej można powiedzieć, że mają lekko "spóźniony zapłon". Nie miejmy do nich o to pretensji. Są za to bardzo staranne i dokładne i w ten sposób równoważą brak błyskotliwości, w czym przodują na przykład dzieci z Bliźniąt.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Last Updated on Sunday, 02 January 2011 14:13
 

Bliźnięta

E-mail Print PDF

Młody Bliźniak to fryga trzpiotowata, ruchliwa i ciekawa życia. Myśli młodych Bliźniaków latają im po głowie jak myszy po strychu, tu i tam. Liczne Bliźniaki żyją w niezgodzie z zegarkami. Lecz to wszystko nie ma znaczenia. Ważne, że się uczą łatwo. Może nawet za łatwo, kosztem dokładności. W szkołach nie ma z nimi kłopotu, choć to, czego się nauczą, skłonne są zapomnieć. - Roztargniony, roztrzepany, myślami nieobecny. Stać go na to, aby się uczył lepiej.- Takie są zazwyczaj opinie nauczycieli o Bliźniakach. Lecz czy to jest powód do zmartwień? - Przecież znane nam jest przysłowie: roztargniony jak stary profesor.

Trudno doszukać się zamiłowania do porządku u dzieci ze znaku Bliźniąt, lecz przynoszą one dobre świadectwa. Ich gadatliwość przybiera często formy zastraszające. "Zagadać kogoś na śmierć" potrafi wspaniale mały Bliźniak. Nawet gdy czegoś nie wiedzą dokładnie, zaleją nauczycielkę potokiem słów, wywołując wrażenie, że wiedzą więcej, niż to jest w rzeczywistości. W pewnym stopniu świadczy to o swoistej zaradności życiowej. Dzieci z tego znaku są męczące, zaskakują rodziców pytaniami, pomysłami, niezwykłymi planami, lecz sprawiają stosunkowo niewiele kłopotów.

Ojcu Bliźniaka poleca się przeczytać coś niecoś, aby sprostał rozległym, chociaż nieco powierzchownym zainteresowaniom swego dziecka. Wskazane jest wyrzucenie własnego starego świadectwa szkolnego, bo nieraz łatwo o utratę prestiżu, jeżeli je znajdzie mały Bliźniak.

Przyszły zawód dziecka? - Tym na razie nie zaprzątajmy sobie głowy. Nim dorośnie, kilkakrotnie zmieni plany życiowe. Bliźnięta działają na swych rodziców odmładzające swym żywym, ruchliwym umysłem, błyskotliwością i szybką reakcją myślową.

 

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Last Updated on Sunday, 02 January 2011 14:15
 

Rak

E-mail Print PDF

Rodzice wyobrażali sobie, że urodzi im się ktoś, kto może później poruszy z posad Ziemię. Tymczasem kochane dziecko ze znaku Raka jest może zbyt uczuciowe. Mając do czynienia z małym Rakiem należy się liczyć ze słowami, być spokojnym i grzecznym. Opłaci się!

Do małego Raka nie ma potrzeby przemawiać ostro lub krzyczeć na niego. Czuły i subtelny Raczek reaguje już na nagany wypowiedziane półgłosem i bierze je sobie do serca.

Dzieci ze znaku Raka są wyjątkowo przymilne, czułe i u-czuciowe, tak iż rodziców nieraz ogarnia obawa, czy aby ich dziecko da sobie radę w życiu. Często występuje u nich marzycielskość oraz miłość do zwierząt. Należy popierać kontakty towarzyskie małego Raka, pozwalać mu na zapraszanie kolegów i koleżanek, co go ośmieli i przyczyni się do ułatwienia jego styczności z ludźmi. Gdyby mały Rak miał trudności z nauką, nie należy go ganić. Nagany tylko go zatrwożą i speszą. Raczej powinno się przyjść mu z pomocą, wyszukać trudności i usunąć je. Rzadko który wychowawca rozumie psychikę Raka.

Na dziewczęta należy czasem mieć oko. Ich skryte natury bywają nieraz kochliwe już we wczesnej młodości. Później w sprawach dotyczących uczucia bywają bezradne i nieśmiałe. Młode Raki muszą czuć w swych rodzicach przyjaciół życzliwych im i serdecznych, służących zawsze dobra radą, młodym Rakom bardzo potrzebną. W latach późniejszych potrafią być samodzielne i mieć duże poczucie odpowiedzialności.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Last Updated on Sunday, 02 January 2011 14:16
 

Lew

E-mail Print PDF
Rodzice, którym trafiło się to niebywałe szczęście, iż urodziło się im dziecko w królewskim znaku Lwa, powinni okazać się szczodrymi dla swego potomka. Nie zwlekając powinni mu konto w banku i zasilać je obficie i często. Dzieci ze znaku Lwa bowiem dość wcześnie cenią sobie wysoki standard życiowy. A takie nastawienie do życia chyba ich rodziców do czegoś zobowiązuje.

Młode Lwy już wcześnie lubią być ośrodkiem zainteresowania i podziwu otoczenia. Cecha ta, początkowo akceptowana przez rodziców, w okresie późniejszym rozwija się w egocentryzm - wynikający ze zbytniego zapatrzenia się w siebie przez malców. Rodzice zastanawiają się wówczas po kim dziecko to ma. Po dziadku czy też po babci? - Po nikim. Po prostu dziecko urodziło się z własnymi cechami charakteru, a takie właśnie ma znak Lwa.

Dzieci z tego znaku już wcześnie czują się powołane do czegoś lepszego, wyższego w życiu; do grania ról ważniejszych. Takim dzieciom rodzice są bardzo potrzebni, ale jako dekoracja i kulisy, bo pewna wystawność kosztuje. Za to wolno rodzicom finansować występy młodego Lwiątka, które już wcześnie lubi grać jakąś rolę, wynoszącą go ponad szarą przeciętność.

Młode Lwy mają często skłonności do tyranizowania rodziców, otoczenia, rówieśników, kolegów. Już w bardzo młodym wieku bywa Lew nieraz małym snobem i zastanawia się z kim "wypada" mu się bawić, a kogo należy unikać. Rozsądni rodzice będą oczywiście starali się wyperswadować dziecku takie nastawienie do ludzi.

Trudno namówić małego Lwa do pomocy w domu. Dajmy mu więc spokój. Niech się uczy i bawi. Do nauki trzeba go prawie zawsze napędzać, choć dziecko ze znaku Lwa stosunkowo szybko reaguje na "przemowy" do ambicji.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Last Updated on Sunday, 02 January 2011 14:17
 

Panna

E-mail Print PDF
Dzieckiem ze znaku Panny rodzice początkowo nie są zachwyceni. Jak mówi przysłowie: "swe gęsi za łabędzie uważać każdy rad". A tu jakaś przeciętność i szarzyzna przyszła na świat. Lecz odczekajmy nieco... Ta przeciętność jest tylko pozorna. Panna bowiem to taki typ, który wcześnie stara sobie dobrze pościelić, aby się później móc dobrze wyspać.

Podświadomym hasłem działania u Panny jest: nie podpadać, nie rzucać się w oczy. Młoda Panna to bystry obserwator, więcej też widzi i słyszy, niż rodzice sami przypuszczają. W zazwyczaj ładnej główce Panna chłodno snuje swe plany życiowe. Może nie są one światoburcze, bez fantazji i polotu, lecz rozsądne, leżące w granicach aktualnie istniejących możliwości. Panna to nie przyszła kometa, błyszcząca na nieboskłonie, a oszczędnie paląca się lampka. I czego tu chcieć więcej? Przecież niektórych ojców kariera dziecka doprowadziła już do ruiny finansowej. Mając dziecko ze znaku Panny, rodzice mogą spać spokojnie. Nic podobnego bowiem im nie grozi.

Bardzo wielu znanych uczonych ma słońce w znaku Panny. Znak ten dominuje też wśród laureatów nagrody Nobla.

Z dziećmi ze znaku Panny nie ma kłopotów. Są pilne i pracowite. Tu rodzą się również kujony i "kowale", "pierwsi i "zaufani" uczniowie, chluby klasy i duma nauczycieli. Dzieci te nie zawsze potrafią zdobyć się na koleżeńskie współżycie z rówieśnikami. Z tego powodu bywają czasem nie lubiane wśród kolegów i koleżanek. W domu chętnie pomagają matce, chociaż zazwyczaj siedzą całe popołudnie nad książkami, ucząc się pilnie. Dzieci te są zadziwiająco oszczędne i gospodarne. Kiedy zaczną dorastać, bywają nieraz przemądrzałe.

Nie pozwalajmy dzieciom ze znaku Panny przebywać zbyt wiele w mieszkaniu. .Zabierajmy je na przechadzki, namawiajmy je, aby zajmowały się także sportem i przebywały więcej na świeżym powietrzu.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Last Updated on Sunday, 02 January 2011 14:18
 
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  Next 
 •  End 
 • »


Page 1 of 3


ZOBACZ TAKŻE