Astrologia - Horoskopy - Jyotish

Interpretacje oraz analizy - znaki Zodiaku, planety, domy, aspekty...

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Home Zodiakalne żony
Zodiakalne żony

Baran

E-mail Print PDF
Życie miłosne pani Baran jest gorące i gwałtowne, podobnie jak i cały jej charakter. Niepowodzenia jej nie zrażają. Kiedy się rozczaruje do kogoś, nie robi z tego tragedii, ale szuka sobie nowego partnera. Towarzyszka trochę z niej trudna.

Pani Baran ma w sobie dużo wdzięku i uroku. Łatwo jej oczarować partnera. Dziewczyna z temperamentem, ale potrafi też opanować się. Jej despotyzm przejawia się także w małżeństwie. Panna Baran gardzi pantoflarzami. Pragnie natomiast męża zgodnego, ustępliwego, wyrozumiałego, który by nieraz przymknął oko na jej flirty. O takiego jednak teraz niełatwo. Mimo dużej aktywności życiowej, w sprawach małżeństwa bywa niezdecydowana. Długo się namyśla nim wybierze właściwego dla siebie towarzysza życia. Zdarzają się jednak w tym znaku małżeństwa zawierane bez zastanowienia. Także dosyć często widuje się tu rozwody. Powody: gwałtowność i upór pani Baran. Także zbyt ostry język. Słownictwo miewa pani Baran dość niewybredne. Wspaniały z niej towarzysz-kolega.

Dziewczyna z Barana jest o wiele samodzielniejsza, bardziej zdecydowana i aktywna, niż jej siostry z innych znaków. Widywana nieraz uległość, przymilność i łagodność oraz ustępliwość są tylko pozorne i okazywane celowo, Aby zwieść partnera. W rzeczywistości znak Barana jest najbardziej maski ze wszystkich. Pani Baran nie znosi sytuacji niejasnych. Węzły gordyjskie zawsze rozcina, nigdy nie stara się ich rozsupłać. - Niech się mężowi pani Baran nie zdaje, że ją wziął za żonę... Nie, to ona wybrała go sobie na męża.

Odpowiednich partnerów dla pani Baran należy szukać wśród znaków: LWA, ŁUCZNIKA i WODNIKA. Lwa, bo oboje mają ze sobą dużo wspólnego: podobne cele w życiu, upodobania, temperamenty. Często spotyka się tu miłość od pierwszego wejrzenia. Łucznika, ponieważ i te dwa znaki uzupełniają się dobrze temperamentami, upodobaniami, ruchliwością i radością życia. U obojga widzimy towarzyskość, usposobienie pogodne i wesołe, ruchliwość. Pewna wspólna i przyjemna, choć niepraktyczna dla obu znaków cecha, to niechęć do skrupulatnego liczenia się z pieniędzmi. Wodnika, gdyż i w tym zestawieniu spotyka się pary szczęśliwe, pomimo tego, że Wodnik jako partner nie jest łatwy: przywiązuje może zbyt dużą wagę do poziomu umysłowego partnerki. Łączy ich ze sobą pewien romantyzm oraz optymizm życiowy i znikoma interesowność. Na zasadzie kontrastu widuje się niejednokrotnie szczęśliwe powiązania także z Wagą. A jest to znak w zodiaku Baranowi przeciwstawny. Związek z Wagą nie zawsze bywa trwały, co wynika z charakterów obojga partnerów.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Last Updated on Saturday, 14 October 2017 19:10
 

Byk

E-mail Print PDF
Roztropność, rozwaga, spokój, cierpliwość i wytrwałość w dążeniu do celu. Wszystko bywa uprzednio rozpatrywane z punktu widzenia praktycznej użyteczności. Nie widuje się tu uczuć gwałtownych jak u panny Baran, lecz za to stałość i konserwatyzm. Pani Byk nie lubi rozwodów. Tylko w ostateczności godzi się na to. Ma silnie rozwinięte uczucia rodzinne oraz poczucie własności.

Panią Byk poza mężem i dziećmi niewiele interesuje. Związki i przelotne miłostki nie leżą w jej charakterze. U niej zmysły muszą być poparte uczuciem. Będąc sama wierną, bywa zazdrosna o swą własność, za jaką uważa męża. Pani Byk ma wyczucie i zrozumienie dla przyjemnych stron życia. Posiada z reguły zawsze zainteresowania i kwalifikacje kulinarne.

Spośród kandydatów do swej ręki panna Byk wybiera ludzi o życiowo trzeźwych poglądach, dzielnych i... nadających się do miłości. Dla mężczyzny - nie będącego latawcem - pani Byk jest idealnym typem żony: oszczędna, gospodarna, dbająca o rodzinę. Większość panien z tego znaku jest urodziwa i miewa kształty harmonijnie zaokrąglone. Poczucie wewnętrznej harmonii pomaga im w urządzeniu przytulnego mieszkania. Podświadomie dąży pani Byk do zachowania stosunków pod każdym względem unormowanych. Osoby niepoważne nie mają u panny Byk żadnych szans. Kto chce żyć w zgodzie z żoną ze znaku Byka postąpi najrozsądniej kładąc pierwszego pensję na stół. - Wszak wszystko co potrzebujesz, masz w domu, kochanie. A trochę drobnych na nieprzewidziane wydatki? - Ależ oczywiście.

Kokieteria panny Byk nie sięga w kręgi skrzącego się dowcipu, intelektualnych pojedynków słownych, w których lubują się Bliźniaczka i Wodniczka. Wierna swemu znakowi panna Byk zjednuje sobie wielbicieli osobistym wdziękiem, czarem i gracją. Udaje się to jej wybornie.

Pani Byk ma duże zrozumienie dla wartości realnych, do których należą nie tylko pieniądze, lecz również biżuteria, choćby najskromniejsza - byle prawdziwa. Warto o tym pamiętać, kiedy zbliżają się imieniny żony.

Żony ze znaku Byka są miłe i zgodne we współżyciu, chętnie jednak wysuwają się w małżeństwie na pierwsze miejsce, na pierwszy plan. Nie bądźmy małostkowi. Jeżeli kobieta ma odpowiednie kwalifikacje, możemy jej zaufać i rządy domowe złożyć w jej ręce, zwłaszcza, że większość pań ze znaku Byka jest gospodarna. Zresztą niewiele potrzeba czasu, aby się przekonać, iż bez obaw można pani Byk powierzyć domowe dochody. Będzie nimi zawiadywać i gospodarzyć się oszczędnie i rozsądnie, patrząc podejrzliwie, czy mąż nie odłożył sobie za wiele na wydatki z kolegami.

Pani Byk odpowiadają partnerzy ze znaków KOZIOROŻCA i RAKA. Koziorożca, gdyż wykazuje on zrozumienie dla gospodarności oszczędnej żony i całkowicie aprobuje jej politykę domową. Pan ze znaku Koziorożca nie da żonie powodów do zazdrości, ponieważ temperamenty obu partnerów są wyrównane. Raka, bo oboje są opanowani tymi samymi dążeniami: zabezpieczeniem finansowym i materialnym dla siebie i dzieci. Oba typy są rozwodom niechętne. Rozchodzą się tylko w ostateczności i niejako pod przymusem. Ich związek charakteryzuje poważne podejście do zagadnień życiowych oraz delikatność uczuć. Czasami pani Byk bywa szczęśliwa także w związku ze Skorpionem, który szuka w partnerce przede wszystkim harmonii seksualnej.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Last Updated on Saturday, 14 October 2017 19:13
 

Bliźnięta

E-mail Print PDF
Należy przyznać otwarcie, iż świat bez Bliźniaczek byłby bezbarwny i mdły, a miłość tylko biologicznym epizodem. To Bliźniaczka stwarza życiowe napięcia i elektryzuje partnerów. Dziewczyna ta na mężczyzn działa mobilizująco. Oczywiście na intelektualistów, nadążających za jej błyskawicznym pomyślunkiem. Mężczyzn zdobywa głównie swym dowcipem oraz żywą i błyskotliwą szermierką słowną. Ambicje intelektualne nurtujące Bliźniaczkę powodują, że chętnie zabiera się za literaturę, dziennikarstwo, pracę naukową, pociąga ją również praca w telewizji. Spotkać ją można wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ciekawego i można nawiązać kontakt z interesującymi ludźmi. Wszystko co niesie urozmaicenie szarego dnia to żywioł Bliźniaczki i utrzymuje ją w napięciu. Gadatliwość Bliźniaczki oraz tendencja do przeskakiwania od jednego wątku tematycznego do drugiego w dyskusji bywają nieraz męczące, lecz obecni z reguły słuchają jej w napięciu, bo sposób mówienia ma żywy, obrazowy i interesujący. Mąż słucha mniej, znając już na pamięć jubileuszowe wydania jej przemówień.

Zaznajomiwszy się z głównymi cechami Bliźniaczki rozumiemy już, że niełatwo dobrać jej partnera, który sprostałby jej wymaganiom, przede wszystkim intelektualnym. Statystycznie udowodnionym jest fakt, że co trzecia Bliźniaczka rozwodzi się przynajmniej raz. Bliźniaczka bowiem jest po prostu chora, gdy trafi na męża, o którym można powiedzieć, iż jest to "solidny typ z zasadami". Taki zanudzi ją wręcz na śmierć.

Bliźniaczka działa odświeżająco na umysł partnera, któremu w jej towarzystwie nie potrzeba ani kofeiny, ani innych środków pobudzających. Ale do tego potrzebna jest receptywność partnera, umiejącego docenić właściwie wspaniałe cechy Bliźniaczki.

Bliźniak w zodiaku jest znakiem najbardziej lotnym umysłowo, lecz także niestałym i najmniej konserwatywnym. Dlatego też każdy związek nie dobrany starannie i właściwie będzie z nim zagrożony.

Pożycie z Bliźniaczką nie jest trudne, jeżeli się będzie pamiętało o jej zainteresowaniach intelektualnych. Harmonia małżeńska bowiem polega między innymi także na zrozumieniu i poszanowaniu zainteresowań i potrzeb partnerki, szczególnie jeżeli chodzi o kobietę ze znaku Bliźniąt. Pani ta musi mieć kogoś bliskiego do wzajemnej wymiany myśli, z kim by rozmawiała i dyskutowała.

Żony ze znaku Bliźniąt prowadzą poniekąd podwójne życie: mąż, dom gospodarstwo - zainteresowania intelektualne, często zawodowe. Choćby panie te ciężko pracowały, zawsze znajdą wolną chwilę, aby trochę poczytać, czegoś nowego się dowiedzieć. W tym znaku spotyka się często pęd do dokształcania się. Przewidujący mąż będzie takiej żonie znosił do domu stosy książek. Musi jednak i sam poczytać trochę, aby móc zabrać głos, gdy żona zapyta go o zdanie lub zechce podyskutować na temat przeczytanego dzieła.

Bodaj najodpowiedniejszy dla panny Bliźniaczki byłby partner ze znaku WODNIKA. Podobne temperamenty, wszechstronne zainteresowania, brak przesądów, uprzedzeń, delikatność, uprzejmość, ruchliwość, zamiłowanie do urozmaicania obie życia oraz rozległe zainteresowania intelektualne, to wszystkie plusy tego związku. Także partner z WAGI nadaje się na męża dla panny ze znaku Bliźniąt. Oboje są towarzyscy, cenią sobie wartości intelektualne, są uprzejmi, grzeczni i spory będą załatwiali w sposób kulturalny. Między nimi istnieje również dobra harmonia seksualna.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Last Updated on Saturday, 14 October 2017 19:15
 

Rak

E-mail Print PDF
Panią Rak nie ponoszą seksualne namiętności. Dla jakościowo wysokich wymagań niektórych znaków ma ona mało zrozumienia. Z ukochanym mężczyzną będą ją natomiast łączyły silne więzy uczuciowe. Małżeństwo bez dzieci byłoby dla pani Rak nie do pomyślenia. Jeżeli ich nie ma, będzie matkowała mężowi. Od męża żąda uczucia szczerego i trwałego. Choć pani Rak ulega łatwo wpływom, w małżeństwie jest stała i wierna. Pewne przeczulenie uczuciowe powoduje, że pani Rak nie zawsze bywa zadowolona z istniejącego stanu rzeczy, wcześnie jednak dochodzi do przekonania, że małżeństwo to kompromis między tym, co by się mieć chciało, a tym co się ma. Ofiarność ł gorące serce pani Rak nie zawsze bywają właściwie docenione, a często wykorzystywane. Nastroje pani Rak miewają swe przypływy i odpływy, co zdaje się mieć jakiś związek z fazami Księżyca; warto sprawdzić!

Pani Rak potrzebny jest partner kulturalny, spokojny, pogodny. Nienawidzi ona chamstwa, krzyków, awantur lub autorytatywnego nacisku na jej osobę. Należy sobie uprzytomnić, że kobiety z Raka to duchowe mięczaki, na których mężowie bez serca nieraz wyżywają się. Pozorna równowaga psychiczna i pogoda ducha, jaką okazuje pani Rak na zewnątrz, to tylko maska ochronna. W głębi duszy lada drobnostka powoduje u niej nerwowe napięcia, a kłopoty prawdziwe lub urojone nie dają jej spokoju. Drobne sprzeczki przeżywa długo, choć partner o nich dawno zapomniał. Dlatego też partner musi być dobrany starannie, abstrahując od tego, że bez prawdziwej miłości panna Rak nigdy nie wyjdzie za mąż.

Żony mające słońce w Raku prawie wszystkie wyszły za mąż z miłości. Zdarza się jednak, że nieśmiałość tych pań nabiera cech kompleksu i że na skutek różnych wewnętrznych oporów pozostają one nieraz starymi pannami.

Pani Rak ciężko przeżywa wszelkie rozczarowania w miłości i w małżeństwie, a biedaczka w swej dobroci zasługuje na to, aby nie robić jej krzywdy. Mama Rak będzie przypominała zawsze kurę nad kurczętami, stale będzie w strachu, że coś mogło się stać jej dzieciom, bo świat jest przecież pełen niebezpieczeństw i ponurych niespodzianek. Mało kto kocha swe dzieci tak mocno jak mama Rak.

Żony z tego znaku najchętniej same wykonują wszystkie prace domowe. Należy im w tym pomagać, bo nie zawsze mają odwagę zaprząc do roboty kogoś z domowników. Dla większości mężczyzn są one w ogóle za dobre. Egoistyczni mężowie nieraz zbytnio wykorzystują tę cechę małżonki z Raka.

Najodpowiedniejszym partnerem życiowym byłby moim zdaniem ktoś ze znaku RYB. Mąż ten najłatwiej zrozumie i potrafi wczuć się w subtelną psychikę towarzyszki z Raka. U obojga problemy seksualne nie stoją na miejscu pierwszym. Oboje są spokojni, łagodni i w ogóle mają podobne usposobienia.

Także z PANNĄ i BYKIEM harmonizuje charakter pani Rak. Oba znaki mają usposobienie spokojne, zgodne i zrównoważone. Lubią spokojne życie domowe i przejawiają skłonności domatorskie. Tak Panna, jak i Byk mają poczucie wartości pieniądza. Nie lubią wydawać go na byle co. Byk ma może większe wymagania seksualne, do czego znów nie jest tak trudno przyzwyczaić się.

Do pewnego stopnia i Skorpion bywa odpowiednim partnerem dla panny Rak, lecz nieraz łatwo tu o pewne dysharmonie. Arbitralny Skorpion bywa skłonny do tyranizowania łagodnej partnerki.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Last Updated on Saturday, 14 October 2017 19:16
 

Lew

E-mail Print PDF
Możemy sobie powiedzieć otwarcie: dzisiejsze czasy pannie Lew raczej nie sprzyjają. Aby móc swobodnie rozwinąć swą indywidualność, pani Lew potrzebne są pewne ramy, kulisy życiowe... Należą do nich: pewien stopień zamożności, możliwość reprezentacji i znacznego wyróżnienia się ponad przeciętność i szarzyznę dnia powszedniego. Tymczasem postępujący na całym świecie proces demokratyzacji zrównuje ludzi.

Pani Lew potrafi być wierną i kochającą małżonką, lecz tylko na zasadzie wzajemności. Kiedy będzie to konieczne, z poświęceniem zajmie się swoimi dziećmi. Wspaniale nadaje się do reprezentacji gdy zachodzi potrzeba współdziałania w zdobywaniu powodzenia męża.

Niekorzystna cecha pani Lew? - Wyobraża sobie, że się zna na ludziach. Tymczasem Lew należy do znaków najbardziej egocentrycznych. Zapatrzona w siebie pani Lew jest zdania, że tylko ona może mieć rację. - Problemy w małżeństwie rozpatruje pani Lew przede wszystkim pod kątem widzenia własnej kariery życiowej - w sensie zdobycia wyższego standardu. Chętniej więc zakocha się w kimś, kto jej potrafi ofiarować i zapewnić byt zamożny i beztroski, o co dziś na świecie trudno dla człowieka przeciętnego.

Pani Lew jest pełna temperamentu i radości życia. Małżeństwa z nią uchodzą za szczęśliwe. Niejeden osobnik zazdrości swemu koledze żony tak reprezentacyjnej, chociaż wiadomo, że nie wszystko złoto co się świeci. Bywa także i złoto bez blasku - mam tu na myśli panią Rak. - Pani Lew miłość zawsze traktuje poważnie. Pętaki i pędziwiatry nie mają u niej żadnych szans.

Panie z tego znaku lubią, kiedy ich mężowie są kimś ważnym, coś reprezentują, coś znaczą, czym można by się pochwalić wśród przyjaciółek, zabłysnąć w towarzystwie. Należy także pamiętać o pieniądzach, aby pani Lew miała za co ładnie się ubierać i mogła choć trochę wyróżnić się wśród otoczenia. W każdym razie po ślubie jest pani Lew mężowi wierna.

Kandydaci do ręki panny Lew za wiele sobie po niej obiecują! Lecz małżeństwa z tymi dziewczętami uchodzą za dobrane i szczęśliwe, bo pani Lew baczy dużo na pozory. Tak więc niejeden mężczyzna po cichu zazdrości koledze takiej wspaniałej żony. Czy ma rację? Pamiętajmy, że nie wszystko złoto... itd.

Kobieta ze znaku Lwa ma w sobie coś z królewskiego autorytetu. Kiedy będzie pracować społecznie w jakimś stowarzyszeniu kobiecym, wszystkie członkinie jednogłośnie ustąpią jej władzy i wybiorą ją na przewodniczącą, gdyż nikt na to stanowisko nie nadaje się lepiej, niż pani Lew.

Sposób występowania tych kobiet jest także okazały i autorytatywny. Pani Lew jest wielkoduszna i nie lubi bawić się w szczegóły lub gubić w drobnostkach. Jest przy tym gospodarna. Należy do najlepszych matek. Powiedzenie: "broni swe dzieci jak lwica" można z powodzeniem zastosować do pań ze znaku Lwa. Sposób bycia kobiet z Lwa jest uroczysty, pełen godności i poczucia własnej wartości. Widzi się to od razu po chodzie, wyrazie twarzy, zachowaniu i charakterystycznie uniesionej głowie.

Pani Lew to uosobienie wielkiej damy. Imponująca, promienna, piękna. W wypadkach jaskrawych, jeżeli urodziła się rano, wówczas w wieku starszym nie chadza ulicą, lecz płynie jak fregata flagowa. Jej uroda jest zawsze modna. Jej wytworność i pozorna mądrość olśniewają.

Praktycznie biorąc, pani Lew imponuje tylko pieniądz lub stanowisko, bywające często synonimem pieniądza. Ambicje ma wygórowane, lecz bardzo często brak jej możliwości ekspansji i urzeczywistnienia pragnień, jako że na całym świecie większość ludzi należy do sfery średniej i niezamożnej.

Pannę Lew łatwo sobie zjednać, otaczając ją choćby pozorami luksusu. Kto jednak złoży u jej stóp tylko ofiarną miłość, może swój dar zawinąć w gazetę i pójść do domu.

Odpowiednimi partnerami dla pani Lew są przede wszystkim BARAN, WAGA i STRZELEC. Baran nadaje się najbardziej, gdyż w tym związku zbiegają się podobne temperamenty, szeroki gest, rozmach życiowy i optymizm. Oboje są typami ekstrawersyjnymi, żyjącymi "na zewnątrz". Często i Waga bywa dobrym partnerem dla pani Lew. Temperamenty podobne oraz duża towarzyskość, a w stosunkach z otoczeniem uprzejmość i grzeczność. Pewna wspólna niekorzystna cecha: nie lubią się liczyć z pieniędzmi. Co do Łucznika, to związki z tym znakiem uchodzą za szczęśliwe ze względu na podobne temperamenty, pewną dozę beztroski, optymizm życiowy i towarzyski. Nieraz i Bliźnięta tworzą z panią Lew związek harmonijny.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Last Updated on Saturday, 14 October 2017 19:20
 
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  Next 
 •  End 
 • »


Page 1 of 3


ZOBACZ TAKŻE