Astrologia - Horoskopy - Jyotish

Interpretacje oraz analizy - znaki Zodiaku, planety, domy, aspekty...

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Home Zodiakalni mężowie
Zodiakalni mężowie

Baran

E-mail Print PDF
Mąż z tego znaku dzielnie daje sobie radę z przeciwnościami losu. Przez życie idzie przebojem. Mało skomplikowany, prostolinijny, bez kompleksów. Często trochę prymitywny. Swe postulaty życiowe stara się urzeczywistnić siłą, energią, lecz rzadko kiedy przy pomocy krętactwa. Dla delikatnych pań ze znaku Raka i Ryb, bywa Baran nieco szokujący. Często jest hałaśliwy, mało subtelny. Bardzo rzadko jednak widuje się w tym znaku wyrafinowanych łajdaków. Życiowy entuzjazm Barana poderwie niejedno cielątko (znaki przemilczamy). Znak Barana długo zachowuje młodzieńczość, tak fizyczną jak i umysłową. Starajmy się zatem dotrzymać mu kroku. Mimo pewnej chropowatości oraz rubasznego i szokującego słownictwa, Baran jest romantykiem z krwi i kości. Nie ma Baranka cichego i spokojnego. To tylko pozór. Jeśli w domu jest układny i powolny, to w pracy jest on zupełnie inny: energiczny, dzielny. I odwrotnie...

Mąż ze znaku Barana wymaga specjalnego traktowania. Nie wolno na przykład wojować z nim na zasadzie "trafiła kosa na kamień". Jest natomiast wskazane oszczędzać słowa, postępować spokojnie, sprzeczkę przeczekać, a wszystko ułoży się dobrze. Baran bowiem nie jest uparty, a tylko wojowniczy. Panowie z tego znaku chcieliby mieć żony mające w sobie coś z chuligana i trochę z księżniczki. Zaś uległe niewolnice szybko ich znudzą.

Mężowie z tego znaku tylko pozornie są dość trudni w pożyciu. Jaką wobec nich należy stosować taktykę? -- Nie przejmować się. Nie traktować poważnie wystąpień Barana. Z potoku słów, jakimi nas w podnieceniu zaleje, tylko kilka jest ważnych i to z zastrzeżeniem. Jego niecierpliwość i brak opanowania działają ludziom na nerwy. Należy więc cierpliwie i spokojnie przeczekać jego wybuch gniewu, śmiejąc się w duszy. Niech mu się zdaje, że on jest panem i władcą i że on rządzi w domu. Chce się spotkać z kolegami? - Proszę bardzo, lecz nie wolno mu robić wymówek, że przy takich okazjach wydaje za dużo pieniędzy. Niejednokrotnie Baran robi w domu niespodzianki. Na przykład: przyprowadzi ni z tego, ni z owego gości, nagle wpadnie na pomysł, aby za chwilę pójść z żoną do kina lub do teatru. Na takie sytuacje partnerka powinna być przygotowana psychicznie i nie robić z tego racji stanu. Im lepiej dostosujemy się do Barana, im lepszą będziemy mu towarzyszką, tym mniej ochoty będzie miał na szukanie kompanii kolegów.

Kto ma męża lub żonę ze znaku Barana, nigdy nie powinien z nim walczyć jego bronią, bo przegra. Gwałtownym wystąpieniom, impulsywności i krzykom należy przeciwstawić spokój i równowagę. W małżeństwie z Baranem ten jest górą, kto wykaże większe opanowanie. Bardzo ważna rada dla żon Baranów: ustępując Baranowi należy zachowywać swą indywidualność. Będzie to cenił.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Last Updated on Saturday, 14 October 2017 18:34
 

Byk

E-mail Print PDF
Na mężów z tego znaku żony rzadko mają powody do narzekań. Dla niektórych panien Byczki są może zbyt przyziemne, lecz w ciężkich czasach - a takie mamy od kilku tysięcy lat - zalety pana Byka uwidaczniają się szczególnie. Bez względu na zawód myśli on głównie o pieniądzach, które wprawdzie bezpośrednio szczęścia nie dają, ale ułatwiają życie i wspaniale chronią przed przeciwnościami losu. Wśród innych, ważnych cech Byków jest i ta, że cenią wyżej gospodarność żony, niż zalety jej intelektu. Panowie ci mają dużo zmysłu rodzinnego, są domatorami. Lubią spokój, dobre jedzenie, wygody, a co najważniejsze, zgodę w domu. Wielu mężów z tego znaku ma zrozumienie dla Sztuki, szczególnie gustując w muzyce i śpiewie. A co do wad... Byki miewają słoniowate figury, stoją jednak mocno na nogach. Dosłownie i w przenośni. Byk to trzeźwy kalkulator, człowiek myślący kategoriami: winien - ma, nawet jeśli jest intelektualistą. Trzeba tu wspomnieć o pewnym rodzinnym egoizmie Byków: obcy obchodzi ich niewiele.
Byk jako mąż jest zawsze mile widziany. Wierny, stały, uczuciowy, od żony nie wymaga przebłysków wybitnego intelektu. Wystarczy, że będzie mu oddana i że będzie miała zalety dobrej gospodyni domu.

Mężowie z Byka cenią sobie spokój domowy. Lubią, gdy się o nich dba, pamięta o ich upodobaniach, smacznie im gotuje i troszczy się o ich wygody. A więc: dobra kuchnia, lecz nie za tłusta, bo ludzie z tego znaku mają skłonności do obrastania w sadełko. Pewna trudność w tym, że panowie ci niechętnie rozstają się z pieniędzmi. Są natomiast wniebowzięci, gdy im żona udowodni, że jest gospodarna, oszczędna i potrafi ładnie się ubrać niewielkim kosztem.

Panie, mające męża z tego znaku, powinny sobie wcześnie kupić książkę kucharską. Nie po to, aby koniecznie od początku sposobić się do roli kucharki, lecz dlatego, że czasem dobrze jest wiedzieć, co z czego można zrobić lub co jak się nazywa, gdy się trafi do restauracji. Panowie z Byka bardzo kochają dzieci i lubią dobrze i ładnie ubrane żony, chociaż dobrze wiedzą, że co ładne to bardzo drogie.

Po jakimś czasie, gdy poznamy bliżej naszego Byczka, ze zdumieniem spostrzeżemy, że w głębi duszy jest on trochę romantykiem. Ale o tym nie wolno mu mówić.

Rady na przyszłość?-- Lepiej nie podejmujmy prób zrobienia z pana Byka pantoflarza. Nie wolno mu także okazywać swej wyższości intelektualnej. Nigdy, przy żadnej okazji!

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Last Updated on Saturday, 14 October 2017 19:10
 

Bliźnięta

E-mail Print PDF
Czy można wyjść za zagadkę lub kameleona? A można! Mam tu na myśli pana ze znaku Bliźniąt. Normalnie mądrzy partnerzy w małżeństwie idą na kompromis, starają się ze sobą żyć w zgodzie, nie narażając na szwank własnych indywidualności. Każde ustępuje nieco ze swych życiowych postulatów. Mąż ze znaku Bliźniąt jest we współżyciu trudny z powodu zmienności usposobienia. Jego szybkie tempo myślowe jest męczące. Można powiedzieć, że Bliźniakowi chronicznie dokucza gonitwa myślowa. Która żona potrafi co chwilę przestawić się poniekąd na innego partnera? Oczywiście, nigdy nie będzie się nudziła w towarzystwie takiego męża, ale którą z pań stać na takie intelektualne koziołki? Dlatego też mąż z tego znaku, mimo licznych cech dodatnich, jak: inteligencja, bystrość, grzeczność, delikatność, kulturalność, jest dla niektórych pań trudny we współżyciu. Można co prawda wzruszyć ramionami i chadzać własnymi drogami, jednak brak wzajemnego zrozumienia łatwo może wpłynąć na rozluźnienie kontaktów, co szczególnie w wypadku Bliźniąt bywa powodem przykrych następstw.

Mąż ze znaku Bliźniąt wymaga dużego zrozumienia i wyrozumiałości. Chcąc wejść z nim w ścisły kontakt duchowy, należy dostosować się do jego intelektualnych zainteresowań, co wcale nie jest łatwe dla każdej kobiety. Dla zachowania harmonii w małżeństwie warto jednak zdobyć się na wysiłek, w przeciwnym razie mąż będzie szukał duchowych kontaktów gdzie indziej, co może łatwo nabrać niepożądanego charakteru.

Bliźniakiem powinny interesować się szczególnie te panie, które najbardziej cenią intelekt partnera i będą dla niego równorzędnym przeciwnikiem we wszelkiego rodzaju pojedynkach słownych, które potrafią docenić i odparować błyskawiczne i efektowne ciosy w słownej szermierce. Mówiąc inaczej: nie może jedno walczyć szpadą, a drugie miotłą.

Najodpowiedniejszymi partnerkami dla pana Bliźniaka będą dziewczyny ze znaku Wodnika, a potem Wagi.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Last Updated on Saturday, 14 October 2017 18:35
 

Rak

E-mail Print PDF
Pan Rak to uprzejmy, taktowny i romantyczny marzyciel, o bardzo rozsądnym i praktycznym podejściu do życia. Nieraz miewa jednak zmienne nastroje, powodowane lada drobnostką, na co ktoś z innego znaku z pewnością nie zwróciłby wręcz uwagi. Chociaż zdarza się czasem, że pan Rak odezwie się do kogoś ostro lub nawet podniesie głos, jednak serce jego pozostaje miękkie i wrażliwe. Bardzo wysoko sobie ceni okazane mu serce i czułe słowo. Raki są oszczędne na swoisty sposób. Na przykład nie lubią kupować taniochy, bo to w konsekwencji nie opłaca się. Typowy przedstawiciel znaku Raka niechętnie ubiera się na sportowo. Nie namawiajmy go też do tego. Chcąc z Rakiem żyć w zgodzie, żona powinna pozostawać w dobrych stosunkach z jego matką. To bardzo ważne.

Raki lubią, kiedy żony o nich dbają i rozpieszczają ich, choć otwarcie żaden się do tego nie przyzna. Żona Raka powinna pamiętać także o tym, co mąż lubi jadać. Raki bywają dumne ze swych przodków (oczywiście pod warunkiem, że jest po temu powód). Kochają się w starych meblach po pradziadkach, nawet gdyby były niewygodne i niefunkcjonalne.
Do serca męża, mającego słońce w Raku wiedzie droga niezawodna: przez żołądek. Lecz należy pamiętać, że dla pana Raka nie wystarcza samo dobre jedzenie. Musi ono być przy tym estetycznie podane. Wszelkie gastronomiczne akcesoria, jak: ładna porcelana, serwetki, kwiaty na stole oraz cisza i spokój, to dla pana Raka rzeczy równie ważne. Pan Rak jest dobrym i zgodnym mężem, ale podczas jedzenia nie wolno mu pokazywać złych humorów, kaprysów, grymasów. Tego bardzo nie lubi. W życiu miłosnym Raków na pierwszym miejscu stoją nie tyle problemy seksualne, co sprawy uczucia, harmonijnego współżycia i wzajemnego zrozumienia się.

Żaden ze znaków nie jest tak oddany tradycji i sprawom rodzinnym jak Rak. Jego usłużność i chęć niesienia pomocy czyni z niego pożądanego partnera w małżeństwie.

Przed ślubem Rak lubi grać rolę romantycznego amanta. Ponieważ jest nieśmiały, w zalotach będzie krążył dookoła swej lubej, niczym kot koło miski gorącej zupy. Należy go więc ośmielić. Niestety, najbardziej odpowiednie dla Raka dziewczęta - panny z Ryb, Byka i Panny - też są trochę nieśmiałe.

Raki nie lubią rozwodów. Realiści przywiązani do rodziny. Często pantoflarze, których żony łatwo urabiają na swą modłę. W sprawach seksualnych mało skomplikowani. Rada na przyszłość: nie wolno wyrzucać starych kapci Raka, zużytych trampek, a nawet i dziurawego kapelusza. Poczekajmy, niech on to sam zrobi.

Współżycie z Rakiem nie jest trudne, ale trzeba być w stosunku do niego grzecznym i nie wolno do niego podchodzić w sposób egoistyczny.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Last Updated on Saturday, 14 October 2017 18:33
 

Lew

E-mail Print PDF
Mistrzu - rzekł ktoś do owdowiałego Lwa, akrtora - wzruszyła mnie pana rozpacz nad grobem małżonki. - Lew machnął ręką. - To jeszcze nic - odparł - trzeba było mnie widzieć przedtem w kościele.

Ten stary dowcip najtrafniej charakteryzuje pana Lwa, któremu życie wydaje się puste bez pełnej widowni. Lew bowiem nie idzie przez życie, a występuje, krocząc majestatycznie.

Lwy najłatwiej chwyta się na próżność. Wystarczy, aby przyszła oblubienica zachowywała się jak dama i pana Lwa podziwiała, słuchając z uwagą jego słów jak boskiego objawienia. I pan Lew zdobyty... Czyżby?... Ha!... teraz dopiero dla małżonki rozpocznie się gehenna: przez długie lata będzie musiała zdawać egzamin z dyplomacji. Lew bowiem lubi wtrącać się do żoninych spraw. Chętnie dobiera jej ubiór, fryzurę, a nawet lekturę. Żona może z panem Lwem żyć w zgodzie, opalając się w blasku jego powodzenia. Bo zawsze będzie chodziło o j e g o powodzenie. Nawet w domu Lew nie lubi konkurencji dla swojej osobowości. Jeżeli wszystko idzie po jego myśli, będzie dla partnerki łaskawy i szczodry. Rzadki to wyjątek, że Lew jest żonie niewierny. Po prostu za wielki z niego leń, aby mu się chciało tracić energię i czas na zaloty pozadomowe.

Mężowie ze znaku Lwa mają skłonności do tyranizowania rodziny. Są trochę uparciuchami i egoistami. Współżycie z nimi jest dość trudne, chyba, że żona zrezygnuje z własnego indywidualnego życia, potakując arbitralnemu panu Lwu i przyznając mu we wszystkim słuszność. Czym płachta dla Byka, tym krytyka dla Lwa. O tym nie wolno zapominać, bo postępowanie Lwa nie może być przedmiotem dyskusji.

Bywają także Lwy - fanfarony (ja za to zapłacę). Na szczęście większość kobiet potrafi liczyć lepiej, niż ich mężowie. Wszelkie wady pana Lwa równoważy jego złote serce. Wszystko co tu wcześniej napisałem o Lwie poniekąd można ująć w jednym zdaniu: trzeba się do niego dostosować kosztem własnej indywidualności. I jeszcze coś. Wiele Lwów potrafi zreperować światło i kran, a to też coś znaczy.

Na podstawie książki Leszka Szumana "W kręgu znaków zodiaku"

Last Updated on Saturday, 14 October 2017 18:36
 
 • «
 •  Start 
 •  Prev 
 •  1 
 •  2 
 •  3 
 •  Next 
 •  End 
 • »


Page 1 of 3


ZOBACZ TAKŻE